Beta Kimya’dan Yeni Ürün Çift Taraflı Bant

beta kimya cift tarafli bant yapistirici
beta kimya cift tarafli bant yapistirici

Günümüzde yaygın olarak kullanılan çift taraflı bantlar hem evlerimizde hem de pek çok sektörde kullanılmakta. Uygulaması çok kolay ve pratik olan çift taraflı bantlar, çift yüzeyi güçlü yapışkan özelliğe sahip ürünlerdir. Duvarda, mobilyalarda ya da fayans üzerinde iki yüzeyi birbirine tutturmak için kullanılır ve farklı çeşitleri bulunur. Çift taraflı bant; çivi ya da vida gibi çıkarıldıkları yüzeyde hasar bırakmaz. Bu nedenle çok yaygın kullanım alanına sahiptir.

Apel Çift Taraflı Bant, gündelik kullanımlarda tüm montaj ve halı sabitleme işlemlerinde kullanılabilir. Sektörde yayın olarak aşağıdaki sektörlerde kullanılmaktadır:

  • Mobilya Endüstrisi
  • Ambalaj Endüstrisi

Apel Çift Taraflı Bant, gündelik kullanımlarda tüm montaj ve halı sabitleme işlemlerinde kullanılabilir. Pürüzsüz yüzeylerde kullanıma uygundur. İlk uygulamada yüksek tutunma sağlar. İşte Beta Kimya firması tarafından üretilen çift taraflı bantın özellikleri:

  • Çok amaçlı
  • Güçlü Tutunma
  • Kolay kullanım
  • Kalıcı yapışma

Güçlü bir yapıştırıcı olan bantları, bulundukları yerden çıkartırken de dikkat edilmelidir. Sıcak su veya kimyasal ürünler ile temizlik yaparken mutlaka paketin üzerindeki kullanma talimatlarını okuyun ve gerekli güvenlik önlemlerini alın. Her temizlik önerisini, yalnızca o yöntem için belirtilen yüzeylerde kullandığınızdan emin olun.

Sıcak su ile çıkarma yöntemi en kolay yöntemlerden biridir. Bir bezin üzerine dökeceğiniz birkaç damla sıcak suyla bandın olduğu alanı silerek çıkmasını sağlayabilirsiniz. Sıcak su yönteminin kullanım alanı geniştir, bu yüzden sıklıkla tercih edilir. Oldukça ekonomik ve pratik olan bu yöntemi sıcaktan zarar görmeyecek yüzeylerde kullanmanızı öneririz. Aksi takdirde bandı çıkartırken yüzeye zarar da verebilirsiniz.

Isıtarak çıkarma yöntemi de yaygın olarak tercih edilir. Saç kurutma makinesi ya da ütü yardımıyla bandın üzerine sıcaklık uygulayabilirsiniz. Saç kurutma makinesini doğrudan bandın üzerine tutarak uygulanabilse de, ütüyü uygulayacağınız bölgeye bir bez koyup birebir teması engellemeniz gerekir. Sıcaklığı hisseden bandın yapışkanı kendini bırakacak ve çıkmasını sağlayacaktır. Bu işlemi uyguladıktan sonra zeminde kalan kalıntıları ise bir bez yardımıyla silerek çıkartabilirsiniz. Yine bu yöntemde sıcaklıktan etkilenmeyecek duvar ve fayans gibi yüzeylerde kullanmanızı öneririz.

Aseton ile çıkarma yöntemi bir pamuğun üzerine dökeceğiniz asetonu bandın üzerine uygulayabilir, kolayca çıkmasını sağlayabilirsiniz. Asetonu kullanırken duvar ve mobilya gibi boyasının zarar göreceği zeminler üzerinde değil de; fayans, beton gibi yüzeylerde tercih etmelisiniz.

Gaz yağı ile çıkarma yöntemi yapışkan maddelerde de etkili bir çözümdür. Duvarda, cam yüzeylerde kullanabileceğiniz gaz yağından bir miktar sünger üzerine dökebilir, daha sonra ise hafif ovalama işlemi yaparak çıkmasını sağlayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*