LG Chem, Karbon Nanotüp Üretimini Arttırıyor

LG Chem Karbon Nanotüp Üretimini Arttırıyor
LG Chem Karbon Nanotüp Üretimini Arttırıyor

Kore’nin en büyük kimya şirketi olan LG Chem, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, karbon nanotüp üretimini artırmak için yaklaşık 65 milyar won (53 milyon $) yatırım yapacağını söyledi.

Yatırımın önümüzdeki yıl Mart ayında şirketin Güney Kore’deki Yeosu fabrikasında tamamlanması planlanıyor. Şirket bu yatırımla yıllık karbon nanotüp üretimini 500 tondan 1.700 tona çıkaracak.

LG Chem, bu hamle ile birlikte hızla büyüyen karbon nanotüp pazarında daha fazla söz sahibi olmayı amaçlıyor.

Karbon nanotüpler, lityum iyon pillerde anot materyali olarak, araba ve uçak gövde parçalarında ise mukavemet amaçı ile kullanılmaktadır.

LG Chem hali hazırda, Güney Kore, Çin, Amerika Birleşik Devletleri ve Polonya’da 70 gigawatt-saat kapasiteye sahip beş EV ( elektrikli araç ) pil tesisine sahiptir.

LG Chem pillerini, Alman otomobil üreticisi Volkswagen, Fransız otomobil üreticisi Renault, Amerikan otomobil devi General Motors ve Güney Kore’nin en büyük otomobil üreticisi Hyundai Motor dahil olmak üzere en iyi 20 otomobil markasından 13’üne tedarik ediyor.

LG Chem, 2011 yılında tescilli karbon nanotüp teknolojileri geliştirmek için Ar-Ge çalışmalarına başladı ve 2013 yılında 20 tonluk bir pilot seri üretim hattı inşa etti. 2014 yılında ise pil malzemesi ve iletken bileşik ürünler geliştirmeyi başardı.

Kaynak: https://www.chemlife.com.tr/lg-chem-karbon-nanotup-uretimini-arttiriyor

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*