Valmet, bir kez daha CDP iklim programında A derecesi aldı

Valmet bir kez daha CDP iklim programında A derecesi aldı
Valmet bir kez daha CDP iklim programında A derecesi aldı

Valmet, Carbon Disclosure Project (CDP)’in iklim programı sıralamasında üst üste ikinci yıl en iyi (A) notunu alarak iklim değişikliğini azaltma konusundaki strateji ve çalışmaları ile öne çıktı.

Valmet, Carbon Disclosure Project (CDP)’in iklim programı sıralamasında üst üste ikinci yıl A notunu aldı. Bu derece ile birlikte Valmet, iklim değişikliğini azaltma konusundaki çalışmaları ve stratejisi ile bir kez daha öne çıktı. CDP’nin değerlendirmesi, şirketin düşük karbon teknolojisi ve çözümleri geliştirmek, emisyonları ve iklim risklerini azaltmak için son raporlama yılındaki çalışmaları hakkında 2019 açıklamasına dayanıyor.

Valmet, kendi operasyonlarındaki CO2 emisyonlarını azaltmak için daha sürdürülebilir nakliye, enerji verimliliği iyileştirmeleri ve süreç optimizasyonuna odaklanan sistematik bir programa sahiptir. Şirket, enerji, su ve malzeme verimliliğini artırmak ve sunduğu çözümlerin müşteri kullanımı aşamasında emisyonlarını azaltmak ve pazara inovatif ürünler kazandırmak için aktif olarak yeni yollar geliştirmektedir.

Valmet Sürdürülebilirlik Başkanı Laura Puustjärvi konuya ilişkin şunları söyledi: “İklim değişikliğinin azaltılmasına katkıda bulunmak amacıyla yürüttüğümüz çalışmalarımıza istinaden bu takdiri almaktan gurur duyuyoruz. Önümüzdeki yıllarda CO2 emisyonlarının hızla azaltılması ve küresel çapta endüstrilerde dönüşüm sağlanması gerekmektedir. Kağıt hamuru, kağıt ve enerji sektörlerindeki müşterilerimiz daha düşük CO2 emisyonlarına doğru ilerliyor ve Valmet teknolojisi ile inovasyonları bu ilerlemede kilit rol oynuyor. Çözümlerimiz müşterilerin enerji kullanımını azaltmalarını ve dolayısıyla CO2 emisyonlarını azaltmalarını sağlıyor.”

Valmet misyonunu, yenilenebilir kaynakları sürdürülebilir sonuçlara dönüştürmek olarak belirlemiştir.

Valmet’in kapsamlı Sustainability360o gündemi beş temel alana odaklanmaktadır: Sürdürülebilir tedarik zinciri; sağlık, güvenlik ve çevre; insanlar ve performans; sürdürülebilir çözümler ve kurumsal vatandaşlık.

CDP’nin iklim programı sıralamasındaki en iyi derecelendirme, Valmet’in sürdürülebilirlik bildirimlerinin güçlü geçmişini devam ettiriyor. Valmet, 2019 yılında Dow Jones Sürdürülebilirlik Dünya ve Avrupa endekslerine ve Ethibel Sürdürülebilirlik Endeksi (ESI) Excellence Europe’a dahil edilmesinin yanı sıra SAM’ın Sürdürülebilirlik Yıllığı 2019’da Bronz Sınıf Sürdürülebilirlik Ödülü’ne layık görüldü. Ayrıca, son Ecovadis sürdürülebilirlik değerlendirmesinde, değerlendirilen tüm şirketler arasında en üst seviyedeki yüzde 1 içerisinde yer aldı.

CDP Hakkında

CDP (Carbon Disclosure Project), şirketleri ve hükümetleri sera gazı emisyonlarını azaltmaya, su kaynaklarını ve ormanları korumaya yönlendiren uluslararası kâr amacı gütmeyen bir kuruluştur.

CDP’nin bu yıl iklim değişikliği programında kamuoyuna açık tüm şirketlerin listesi CDP’nin web sitesi; https://www.cdp.net/tr/companies/companies-scores da bulunabilir.

Kaynak: https://www.chemlife.com.tr/valmet-bir-kez-daha-cdp-iklim-programinda-a-derecesi-aldi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*