Koruyucu Maddelerin Yasaklanması Kozmetik Endüstrisini Zorluyor

f12e5 koruyucu maddelerin yasaklanmasc4b1 kozmetik endc3bcstrisini zorluyor
f12e5 koruyucu maddelerin yasaklanmasc4b1 kozmetik endc3bcstrisini zorluyor

Koruyucu Maddelerin Yasaklanması Kozmetik Endüstrisini Zorluyor. Kozmetik ürünlerde kullanılabilecek koruma maddelerinin sayısı giderek azalması, sektörü zorlayan bir faktör haline gelmeye başladı. Son yıllarda bir kaç paraben, MCI/MI gibi yaygın kullanılan koruyucu maddeler konusunda gelen mevzuat önlemlerine yakında yenilerinin de eklenecek olması, üreticinin elini kolunu bağlamaya başladı. Bu görüş, sadece kozmetik sanayicilerince ifade edilmiyor geçen ay bir toplantıda Avrupa Komisyonu İşletme ve Sanayi Genel Müdürlüğü de bunu ifade etti.

Sınırlı sayıda koruma maddesi kullanımı, tüketicinin de alerjen ve hassaslaştırıcı ürünler arasında seçimini zorlaştırmakta. Kozmetik endüstrisi bu durumu ‘kriz’ olarak nitelerken, Avrupa kozmetik sanayicileri birliği Cosmetics Europe, bir ürün koruma stratejisi geliştirmeye başladı bile. Medyanın, tüketici algısı üzerinde önemli bir role sahip olduğu ancak bazı KOBİ’lerin de bunu fırsata dönüştürmek amacıyla, bu maddeleri içermeyen ürünleri pazara sürmek için yeni ürünler geliştirmeye çalışmasının sürükleyici bir faktör olduğu ifade ediliyor.

Komisyonun Sıkça Sorulan Sorular ve basın açıklamalarıyla tüketicinin bilincini arttırmaya çalıştığı, eylül ayında ise Üye Ülke otoriteleri, endüstri, SCCS (bilim komitesi) uzmanları ve Komisyon yetkililerine yönelik bir çalıştay düzenleme hazırlığında olduğu belirtiliyor.

Koruyucu Maddelerin Yasaklanması Kozmetik Endüstrisini Zorluyor

Kaynak :İMMİB ( basın bülteni )

GENEL

Dijital Pazarlama

Bu makalemizde dijital pazarlama hakkında bilgiler paylaşacağız. Dijital pazarlama nedir? Dijital pazarlama ajansları ne iş yapar? Dijital pazarlama neden önemlidir? Dijital pazarlama ajansı nedir? Dijital […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*