Kozmetik Ürünlerde Mikroplastiklerin Yasaklama Eğilimi Güç Kazanıyor

1ae79 kozmetik c39crc3bcnlerde mikroplastiklerin yasaklama ec49filimi gc3bcc3a7 kazanc4b1yor
1ae79 kozmetik c39crc3bcnlerde mikroplastiklerin yasaklama ec49filimi gc3bcc3a7 kazanc4b1yor

Kozmetik Ürünlerde Mikroplastiklerin Yasaklama Eğilimi Güç Kazanıyor. Danimarka’nın yeni çevre ve gıda bakanı Esben Lunde Larsen, Avrupa Komisyonu’nu, kozmetiklerde mikroplastikleri yasaklama konusunda daha hızlı davranmaya çağırdı.
”Gıda zincirinde ya da su ortamlarında birikmemesi için mikroplastiklerin yayılımını bir an önce durdurmak zorundayız” diyen Danimarkalı Bakan, biyo-çözünür alternatifleri varken kozmetik ürünlerinde mikroplastik kullanımının çok gereksiz olduğunu ifade etti.

2014 Aralık ayında Avusturya, Belçika, Lüksemburg, Hollanda ve İsveç bu konuda ortak bir çağrı yapmıştı. Ulusal düzeyde önlemlerin, su kaynaklarını paylaşan Avrupa içinde yetersiz kalacağı ifade edilmişti.
İngiltere kökenli 25 büyük kozmetik firması mikro-tanecikleri ürünlerinden çıkarma planlarını duyurmuştu. Alman Çevre Ajansı da geçen ay mikro parçacıkların zararına ilişkin bir rapor yayımlamış ve Avrupa Kozmetik Sanayicileri Birliği (Cosmetics Europe) da kozmetik ürünlerde mikroplastik kullanımından vazgeçilmesi yönündeki eğilimi desteklediğini açıklamıştı.

Kimyahaberleri olarak bizlerde daha önce konu ile ilgili bilgilendirmelerde bulunmuştuk.
http://www.kimyahaberleri.com/abd-kisisel-bakim-ve-kozmetik-urunlerindeki-mikroboncuklari-yasakladi/
http://www.kimyahaberleri.com/kozmetik-firmalari-dunyayi-korumak-icin-mikroboncuklari-kaldirma-sozu-verdiler/

Kozmetik Ürünlerde Mikroplastiklerin Yasaklama Eğilimi Güç Kazanıyor

Kaynak : İMMİB & chemicalwatch

GENEL

Dijital Pazarlama

Bu makalemizde dijital pazarlama hakkında bilgiler paylaşacağız. Dijital pazarlama nedir? Dijital pazarlama ajansları ne iş yapar? Dijital pazarlama neden önemlidir? Dijital pazarlama ajansı nedir? Dijital […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*