Merck, Kanser Araştırmaları İçin Yeni Bir İşbirliğine Girdi

139d0 merck kanser arac59ftc4b1rmalarc4b1 c4b0c3a7in yeni bir c4b0c59fbirlic49fine girdi
139d0 merck kanser arac59ftc4b1rmalarc4b1 c4b0c3a7in yeni bir c4b0c59fbirlic49fine girdi

Merck, Kanser Araştırmaları İçin Yeni Bir İşbirliğine Girdi. İngiltere Kanser Araştırmaları Birliği ve Kanser Araştırmaları Enstitüsü, yeni anti kanser ilaçları keşfetmek ve geliştirmek için Merck ile çok projeli bir işbirliği anlaşması yaptığını açıkladı.

Bu anlaşma sonucu yapılacak çalışmalar ile, kanser ilaçlarının keşfedilmesi ve geliştirilmesinin yanı sıra hedef katılım ve hasta seçimi için büyük ilerlemeler kaydedilecek.

Londra Kanser Araştırmaları Enstitüsü Kanser Tedavisi Birimi Müdürü Profesör Raj Chopra, “Kanser Araştırmaları Enstitüsü olarak kanser yollarını anlama, ilaç hedeflerini belirleme ve kanser ilaçlarının keşfedilmesi konusunda dünyanın önde gelen araştırmalarını hızlandırmak için Merck ile bir araya gelmekten memnunuz. Bu işbirliğindeki çeşitli projeler yoluyla, bir takım farklı tümör tiplerine karşı etkili molekülleri tespit edebildiğimizi umuyoruz. Birlikte, hastaların yararına yenilikçi yeni tedaviler yaratabiliriz “dedi.

Anlaşma şartlarına göre Merck, işbirliğinde keşfedilen molekülleri klinik araştırmalara açmak için haklara sahip olacak. İngiltere Kanser Araştırmaları Birliği ve Kanser Araştırmaları Enstitüsü, anlaşma uyarınca keşfedilen veya geliştirilen ürünlerin satışından belli oranda telif hakkı alacak.

Kaynak : labnews

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*