Arlanxeo, Kendini Tamir Edebilecek Lastikler İçin Yeni Kauçuk Bileşimi Geliştirdi

62329 arlanxeo kendini tamir edebilen lastikler c4b0c3a7in yeni kauc3a7uk bilec59fimi gelic59ftirdi
62329 arlanxeo kendini tamir edebilen lastikler c4b0c3a7in yeni kauc3a7uk bilec59fimi gelic59ftirdi

Arlanxeo, Kendini Tamir Edebilecek Lastikler İçin Yeni Kauçuk Bileşimi Geliştirdi. Arlanxeo, lastiklerdeki patlakları kapamak için kullanılabilecek bir kauçuk bileşimi geliştirdi. Kendiliğinden kapanan lastikler olarak adlandırılan bu çözüm yedek lastiğin yerini alıyor, ayrıca bir tamir setine veya lastik lastiğine alternatif sunuyor. Aracın lastiğinin içine uygulanan Arlanxeo’nun uygun kauçuk bileşeni, lastikte meydana gelen deliklerin otomatik olarak tıkanmasını sağlar, böylece araç yoluna devam edebilir.

Arlanxeo tarafından geliştirilen bileşik, lastiğin iç kısmına uygulanır. Örneğin, bir çivi veya başka keskin bir nesne bir lastikte delik oluşturursa, kauçuk bileşimi deliği otomatik olarak kapatabilir. Lastik, araç hareket halindeyken yer ve çevre ne olursa olsun hemen mühürlenir.

Arlanxeo, gerçek yol koşulları altında ve çeşitli ortaklarla testleri yürütür. Testler başarıyla tamamlandıktan sonra, kauçuk bileşim 2018 yılı içinde piyasaya sunulacak.

Arlanxeo global satış ve pazarlama sorumlusu Matthias Gotta”Bir aracın yolculuk hızından bağımsız olarak herhangi bir iklim koşulunda en iyi sızdırmazlığı garanti edebilmek için aşırı koşullar altında başka testlerde yapıyoruz. Farklı hava sıcaklıklarında bile, lastikler aynı kalitede mühürlenmelidir”diyor.

ARLANXEO Hakkında

ARLANXEO, 2016 yılında yaklaşık 2,7 milyar EURO’luk satış, yaklaşık 3.800 çalışanı ve dokuz ülkede 20 üretim sahasında varlığı ile dünyanın lider sentetik kauçuk şirketidir. Şirketin ana faaliyeti, otomotiv ve lastik endüstrileri, inşaat endüstrisi ve petrol ve gaz endüstrilerinde kullanılmak üzere yüksek performanslı kauçuğun geliştirilmesi, imalatı ve pazarlanmasıdır. ARLANXEO, Nisan 2016’da LANXESS ve Saudi Aramco‘nun ortak girişimi olarak kuruldu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*