General Electric’in Düzenlediği İnovasyon Yarışması Yaratıcı Fikirleri Bekliyor

General Electric’in Düzenlediği İnovasyon Yarışması Yaratıcı Fikirleri Bekliyor. GE Türkiye, düzenlediği İnovasyon Yarışması ile sağlık sektörü ve enerji verimliliği alanlarında en parlak fikirleri gün ışığına çıkarmayı amaçlıyor. GE, başarılı fikirleri 100 bin ABD doları tutarında para ödülü ile destekleyecek.

GE Türkiye, düzenlediği İnovasyon Yarışması ile sağlık sektörü ve enerji verimliliği alanlarında en parlak fikirleri gün ışığına çıkarmayı amaçlıyor. GE, başarılı fikirleri 100 bin ABD doları tutarında para ödülü ile destekleyecek.

General Electric (GE), Türkiye’nin 2023 vizyonuna verdiği destek konusundaki kararlılığının uzantısı olarak İnovasyon Yarışması düzenledi.

GE Türkiye Başkanı ve CEO’su Canan Özsoy, “Yenilikçiliğin Türkiye’nin rekabet gücünü artırmasında oynadığı önemli role olan inancımızla yerel inovasyon çalışmalarını destekliyoruz” dedi. TÜBİTAK işbirliğinde düzenlenen GE Türkiye İnovasyon Yarışması, öğrencileri, girişimcileri, mucitleri ve işletmeleri hedefliyor. Enerji verimliliği ve sağlık alanlarındaki sorunları çözmek için güçlü, yenilikçi, yaratıcı fikirlerin ve girişimlerin ortaya çıkmasına imkan sağlaması ve bu fikirlerin hayata geçirilmesinin teşvik edilmesi amaçlanıyor.

Büyük ödül 100.000 ABD Doları

Duyurusu Ekim ayında yapılan ve Aralık ayında tamamlanması planlanan yarışmanın toplam ödül olan 100.000 ABD doları sağlık ve enerji kategorilerinin kazananları arasında paylaştırılacak. Bunun yanı sıra, her iki kategoride birincilik ödülü kazananlar farklı bir deneyim yaşatma ve vizyonlarını geliştirme hedefiyle masrafları GE tarafından karşılanmak üzere, GE Küresel Araştırma Merkezleri’nden birini ziyaret etme hakkı elde edecek.

İnovasyon Yarışmasında enerji ve sağlık kategorilerinde yenilikçi çözümler bekleniyor. Birinci kategorinin konusu, endüstriyel enerji verimliliği olarak belirlendi. Sanayi tesislerindeki enerji kullanımını ve tüketimini saptamak, takip etmek ve görüntülemek için sensör, kablosuz ve/veya cep telefonu teknolojilerini içeren yenilikçi çözümler önerilmesi isteniyor.

GE

 

Kaynak : haberler

GENEL

Dijital Pazarlama

Bu makalemizde dijital pazarlama hakkında bilgiler paylaşacağız. Dijital pazarlama nedir? Dijital pazarlama ajansları ne iş yapar? Dijital pazarlama neden önemlidir? Dijital pazarlama ajansı nedir? Dijital […]

2 Comments

  1. __E.Enerji Verimliliği__ Bu konu tüm rafineri ve petrokimya teknolojisi alanında faliyet gösteren firmalar vs kimya sektörü ve geri dönüşüm sektörleri kimya konulu ve enerji sekmenti olan butun faal şirketlerin ortak açıgıdır.bu açık tuketılen enerjinin tek bir faal isim altında incelenmeli ve kontrol edılmelıdır .bunuda tabi teknoloji halledecektir.Benim fikrim açıkça söyleyebilirim ki faliyet gösteren şirketlerimizin saha çalışması vs konularda hem calışana yardımcı olocak hemde bu olay gerçekleşirken kontröl ve enerji faliyetleri takip edilmiş olacaktır.takibi de ilgili kişilerce yapılacak bir proje sistemi gerekmektedir.Bu konu aslında çok basit bir sisteme dyanmaktadır.bu sisteminde gerektirdiği bütün faal haldeki şirketler adına cıkarılacak bir şirket programı ve bazı teknoloji şirketlerinin bunu destekmesi mumkun oldugu halde bu sistem yaygınlaşacaktır.bu sistemi ileride bir çok firma ve kuruluşları hızlı bir şekilde bu lokasyonun içine girmiş olacaklardır..İLGİLENMENİZ HALİNDE PROJEMİN DETAJLARINI SİZLERLE PAYLAŞABİLİRİM….Tesekkurler

  2. yukarıda belirttiğim gibi konuyu biraz daha acmak istiyorum.bir teknoloji şirketi ile yapılacak anlaşmayla şirket ve firmalara enerji faliyetlerini incelemek ve isteyen her firma için merkezi tek olacak bir takip projesi onayıdır..

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*