Geleceğin Bilim Adamlarının Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nde Sertifika Heyecanı

Geleceğin Bilim Adamlarının Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nde Sertifika Heyecanı.Yaz boyunca çocukları bilimle buluşturan Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nde (BTM) sertifika heyecanı yaşandı.

TÜBİTAK tarafından desteklenen, Uludağ Üniversitesi ve BTM tarafından ortaklaşa düzenlenen yaz kampına katılan 50 öğrenc,i 25-31 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşen kamp sonrası sertifikalarını aldı. 6 günlük kamp programında bilimin eğlenceli yüzüyle tanışan öğrenciler, fizik, kimya, biyoloji, astronomi ve teknoloji alanlarında en güncel konularla tanışma fırsatı buldu. Akşamları gerçekleşen sosyal etkinliklerle liderlik ve takım oyunları oynayan katılımcılar, kamp süresince geri dönüşüm konusunda projeler geliştirdi. Kampa katılan öğrenciler sertifikalarını BTM Proje Danışmanı ve Bilim Merkezleri Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ulcay ile TÜBİTAK Proje Yürütücüsü Dr. Dilek Zeren Özer’den aldı.
Kampa katılan öğrenciler sertifika alma sevincini yaşadı. BTM, okulların açılmasıyla birlikte yeni bilimsel faaliyetlere ev sahipliği yapmaya devam edecek.

 

bilim merkezi

 

Kaynak :haber3

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*