ABD Bilim İnsanları Trump Yönetimine Karşı İsyanda, Tüm Kuruluş ve Dernekler Endişeli

84af2 abd bilim c4b0nsanlarc4b1 trump yc3b6netimine karc59fc4b1 c4b0syanda tc3bcm kuruluc59f ve dernekler endic59feli
84af2 abd bilim c4b0nsanlarc4b1 trump yc3b6netimine karc59fc4b1 c4b0syanda tc3bcm kuruluc59f ve dernekler endic59feli

ABD Bilim İnsanları Trump Yönetimine Karşı İsyanda, Tüm Kuruluş ve Dernekler Endişeli. Bilim insanları ve bilim savunucuları, ABD Başkanı Donald J. Trump’ın göreve gelmesinden endişe duyan milyonların arasında yer alıyor.

Başkanlık tarafından yapılan bazı hamleler, özellikle federal ajanslarda çalışan kimyagerleri etkileyecek gibi gözüküyor. Haberlerde, bilimi kısıtlayan emirlerin yanı sıra bilim adamlarının ve diğerlerinin işe alınmasını durduran başkanlık direktiflerine ilişkin endişelerin olması, bilim insanlarında öfke duyulmasına yol açtı. En büyük tepkiler, EPA, NIH ve Tarım Bakanlığı gibi birçok önemli ajansdan geldi.

Bilimsel dernekler, Trump yönetimini bilim ile ilgili niyetlerini açıklığa kavuşturmaya çağırdı. C & EN‘yi yayınlayan American Chemical Society, “Trump yönetiminin bilimsel iletişim politikasını ve hibe prosedürlerini değiştirdiğini bildiren raporları endişeyle izlediğini” söyledi.

Amerikan Bilimsel Gelişme Derneği, yapılan bilimsel çalışmaları kısıtlamanın, bilimsel iletişimi koruma amaçlı ajans politikalarını ihlal edeceğine dikkat çekti. AAAS CEO’su ve ABD Federal Temsilciler Meclisi eski üyelerinden Rush Holt “Birçok federal kurumun, bilimsel bulguların halka açıklanmasında siyasi müdahaleyi yasaklayan mevcut bilimsel bütünlük politikaları var” diyor.

Bilim insanları, Twitter, Facebook ve diğer sosyal medya ağlarında örgütleniyor. “Bilim için Mart” adı altında bir gösteri, ilk iki günde 150.000’in üzerinde Facebook kullanıcısı tarafından beğenildi. Washington, D.C.’de ve ABD genelinde gerçekleşecek olan gösteri için henüz bir tarih belirlenmedi.

Kaynak: ACS

GENEL

Dijital Pazarlama

Bu makalemizde dijital pazarlama hakkında bilgiler paylaşacağız. Dijital pazarlama nedir? Dijital pazarlama ajansları ne iş yapar? Dijital pazarlama neden önemlidir? Dijital pazarlama ajansı nedir? Dijital […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*