Yeşil Nokta Sanayi Ödülleri İçin Başvurular Devam Ediyor

Yeşil Nokta Sanayi Ödülleri İçin Başvurular Devam Ediyor. Türkiye, Sanayisinin “Yeşil Nokta”larını Seçiyor…
ÇEVKO Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen “Yeşil Nokta Sanayi Ödülleri Yarışması” Türkiye’de Yeşil Nokta markasını kullanan firmaların katılabildiği bir yarışmadır. Yarışma, PRO Europe – Packaging Recovery Organization Europe tararından akredite edilmiştir.

2014 yılında ilki düzenlenen yarışmada Coca Cola İçecek’ten Eczacıbaşı’na, P&G’den Evyap’a, Frito Lay’dan Pınar’a, Türkiye ve dünyanın önde gelen şirketleri yarıştı; 18 Haziran 2014 de The Marmara Otel’de düzenlenen törenle “Yeşil Nokta Sanayi Ödülleri” sahiplerini buldu.

Yarışmanın amacı; her geçen gün ülkemizde de büyüyen ve güçlenen Yeşil Nokta ailesi üyelerinin sürdürülebilir geri kazanım çalışmalarını kamuoyuna duyurmak, yasal sorumluluklarının ötesinde gerçekleştirmekte oldukları örnek çalışmaları ödüllendirmek ve aynı zamanda piyasaya süren konumda olan tüm firmaları benzer çalışmalara özendirmek ve teşvik etmektir.

Yarışmaya başvurular 2 Mart 2015 tarihinde başlamıştır.
Son başvuru tarihi 15 Mayıs 2015 Cuma Saat 17:00’dır.

Sadece ÇEVKO ile Yeşil Nokta kullanım (Marka Alt Lisans) sözleşmesi olan firmaların katılabildiği yarışmamızın başvuru kategorileri aşağıdaki gibidir;

Atık Yönetimi Sistemi Uygulamaları
Ambalaj Tasarımında Kaynak Azaltılarak Önleme Uygulamaları
Çevre Konulu Sosyal Sorumluluk Uygulamaları
Küçük ve Orta Ölçekli İşletme ve Büyük Ölçekli İşletme olmak üzere 2 ayrı sınıfta ödüller verilecektir. Yarışma ve başvurular ile ilgili detaylı bilgi için Başvuru Kılavuzu‘nu inceleyebilirsiniz.

Yeşil Nokta Sanayi Ödülleri 1 Aralık 2015 Salı günü İstanbul’da tüm davetliler ve basın önünde sahiplerini bulacak.

Yeşil Nokta Sanayi Ödülleri İçin Başvurular Devam Ediyor

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*