BTSO, İş Dünyasında Bor Bilincini Oluşturma Hedefleri İçin Çalışmalara Devam Ediyor

BTSO, İş Dünyasında Bor Bilincini Oluşturma Hedefleri İçin Çalışmalara Devam Ediyor. Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) öncülüğünde kurulan Bor Araştırma Geliştirme Komisyonu, bor madeninin ülke ekonomisine kazandırılması konusunda ‘Genişletilmiş Bölgesel Toplantıları’na devam ediyor.

BTSO Yönetim Kurulu Üyesi İlker Duran’ın başkanlığını yürüttüğü Bor Araştırma Geliştirme Komisyonu, Eskişehir Sanayi Odası (ESO)’yu ziyaret etti. Bor madeninin bilinirliğini ve kullanımı arttırmak için yola çıkan komisyon, ESO Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Özaydemir ve üyelerle bir araya geldi.

İLKER DURAN: “SANAYİCİMİZ BOR KONUSUNDA BİLİNÇLENİYOR”

BTSO Yönetim Kurulu Üyesi ve Bor Araştırma Geliştirme Komisyonu Başkanı İlker Duran, bor komisyonunu yerel yönetimlerin ve üniversitelerin de içerisinde yer alacağı bir yapıda oluşturduklarını ifade ederek, “Bu komisyonu oluştururken bor madeni bulunan ticaret ve sanayi odalarımıza bizlere katkıda bulunmaları için talepte bulunduk. Komisyonumuza ticaret ve sanayi odalarımızdan temsilciler de yer alıyor. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği nezdinde Türkiye’ye mal olacak projeler ortaya koyarak, sanayicimizde bor bilincini oluşturmayı amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı.

“KİMYA SANAYİ GELİŞTİRİLMELİ”

Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Savaş Özaydemir de Türkiye’de kimya sanayinin geliştirilmesi gerektiğine dikkati çekti. Özaydemir, “Bor komisyonu çalışmaları değişik sosyal çevreleri bir araya getiriyor. Sizlerin çok başarılı bir iş yaptığını görüyoruz ve Eskişehir Sanayi Odası olarak Komisyona elimizden gelen her türlü desteği vereceğiz” dedi.

2015 YILINDA 36 PROJE

Boren Endüstri İlişkileri Genel Koordinatörü Dr. Sedat Sürdem ise, Boren’in yapmış olduğu çalışmalar hakkında bilgi vererek, 2016 yılı içerisinde destek verecekleri projelerin; ticarileşmesi muhtemel projeler olmasına özen gösterdiklerini belirtti. Sürdem, Boren’e 2015 yılında 36 proje geldiğini, bunlardan sadece 3’ünün şartlara uyum sağladığını ve destek almaya hak kazandığını ifade ederek, üretime dönük daha çok proje hazırlanması çağrısında bulundu.

BTSO, İş Dünyasında Bor Bilincini Oluşturma Hedefleri İçin Çalışmalara Devam Ediyor

 

Kaynak : BTSO

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*