Tübitak, Özel Sektöre Yönelik 12 Yeni Çağrı Açtı.

Tübitak, Özel Sektöre Yönelik 12 Yeni Çağrı Açtı. 1511 Öncelikli Alanlar Ar-Ge Destek Programı kapsamında çağrı hazırlık çalışmaları tamamlanan ve son başvuru tarihi 8 Ağustos 2014 olan Makine İmalat, Enerji ve Gıda Öncelikli Alanlarında 12 yeni çağrı açıldı.

Yayımlanan çağrılar Makine İmalat alanında ileri imalat teknolojileri ve kalıp tasarımını, Enerji alanında düşük ısı kaynaklı enerji kazanım sistemleri olan ORC sistemlerini, mikrotürbinleri ve buhar sayaçlarını, Gıda alanında ise çeşitli tarla bitkilerinin ıslahını kapsamaktadır. Bu kapsamda desteklenebilecek projelere ilişkin konuların detayları ve proje başvuru süreçleri çağrı duyurularında açıklanmıştır. Çağrı duyurularını görmek ve tam metinlere erişebilmek için http://www.tubitak.gov.tr/tr/destekler/sanayi adresinde “Açık Çağrılar”a giriniz. Program ile ilgili daha fazla bilgi için http://www.tubitak.gov.tr/1511 tıklayınız.

Yayınlanan bu çağrılara proje başvuruları 6 Mayıs 2014’te alınmaya başlanacaktır. Başvurular için son tarih 8 Ağustos 2014’dür. Kuruluşlar proje başvurularını eteydeb.tubitak.gov.tr adresinden gerçekleştirebilirler. TÜBİTAK-TEYDEB projelerinde proje sunulabilmesi için proje gönderimi öncesinde önkayıt/yetkilendirme işlemi yapmaları gerekmektedir. Bu işlem için son tarih 1 Ağustos 2014’tür.

Tübitak

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*