Türk Telekom’un Girişimcilik Programı PİLOTT ‘da 2.Dönem Başvuruları Devam Ediyor

Türk Telekom’un Girişimcilik Programı PİLOTT ‘da 2.Dönem Başvuruları Devam Ediyor. Girişimcilik ekosistemini güçlendirmek ve büyütmek amacıyla uygulanan PİLOTT Programı seçilen girişimlere çekirdek sermaye desteğinin yanı sıra pek çok alanda da destek oluyor. Programa seçilen girişimciler uzman mentorlardan danışmanlık hizmeti ve eğitimler alırken, kendilerine sağlanan ofis alanında geniş yatırım ağlarına erişim imkânı ile projelerini hayata geçiriyor.

PİLOTT Programı’nın mentorları hem Türk Telekom’un alanında uzman yöneticilerinden hem de Türkiye ’nin önde gelen seri girişimcileri ve yatırımcılarından oluşuyor. Mentorlar girişimcilere projeleri ile ilgili geri bildirim verip, kendi tecrübelerini aktarıyor. Programın mentorları arasında Mynet kurucusu Emre Kurttepeli, Webrazzi Kurucusu ve CEO’ su Arda Kutsal, Lidyana kurucusu Hakan Baş, Pozitron kurucuları Fatih ve Fırat İşbecer, Markafoni kurucusu Sina Afra, Yemeksepeti kurucusu Melih Ödemiş, yatırımcılar Hasan Aslanoba ve Numan Numan gibi girişimcilik ekosisteminin önemli isimleri yer alıyor
.
PİLOTT’ta ikinci dönem başlıyor
PİLOTT, ikinci çağrısı için başvuruları pilott.com.tr adresinden almaya başladı. Başvurular 20 Nisan 2014 tarihine kadar kabul edilecek. Jüri tarafından seçilecek başarılı girişimler, Türk Telekom ile işbirliği şansını yakalarken, en başarılı ilk üç girişimci 60, 30 ve 10 bin TL’lik girişim sermayesine ve Silikon Vadisi seyahatine hak kazanacak.
PİLOTT programına bir buçuk yaşından genç şirketler tüzel başvuruda bulunabilirken henüz şirketleşmemiş, 18-40 yaş arasındaki üniversite öğrencisi veya mezunu olan girişimciler ise ekip olarak başvuru yapabiliyor.

turk-telekomun-girsimcilik-programi

 

Kaynak : Radikal

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*