Merck’ten, 1 Milyon Euro’luk Yeni Bilim Ödülü

689a2 kimya devi merckten 1 milyon euroluk yeni bilim c396dc3bclc3bc
689a2 kimya devi merckten 1 milyon euroluk yeni bilim c396dc3bclc3bc

Merck’ten, 1 Milyon Euro’luk Yeni Bilim Ödülü. Yaşam Bilimleri ve teknoloji şirketi Merck, geçtiğimiz gün yeni bir araştırma ödülü açıkladı. Şirket, gelecek 35 yıl boyunca yılda 1 milyon Euro bütçeli “Future Insight Prize” ödülü verecek. Ödül, sağlık, beslenme ve enerji kategorilerinde insanlığın geleceği için önemli olan yenilikleri sağlamak için önemli katkılar yapan araştırmacılara verilecek.

Yönetim Kurulu Başkanı ve Merck CEO’su Stefan Oschmann, Merck tarafından düzenlenen Curious 2018 Future Insight isimli bilimsel merak ve gelecek temalı bir konferansta ödül programını açıkladı. Merck’in ev sahipliğinde Darmstadt’ta gerçekleşen bu etkinlikte aralarında beş Nobel Ödülü sahibi olmak üzere dünyaca ünlü bilim insanları bir araya geldi.

“Future Insight Prize” ödülü gelecek yılki “Curious2019” konferansında ilk kez verilecek. Ödül, yeni ortaya çıkan patojenlere karşı hızlandırılmış bir koruma sağlayan vizyoner bir rüya ürünü olarak, sağlık kategorisinden “Pandemik Koruyucular” ile ilgili olacak. “Pandemik Koruyucular”, yeni ortaya çıkan patojenleri hızlı bir şekilde analiz etmeyi, hastalık tedavisi veya önleme için bir ajan üretmeyi ve böylece insanlığı yeni, küresel bir veba salgınına karşı korumayı mümkün kılmalıdır.

Bir keşif ekibi, ödül için potansiyel adayları seçmek amacıyla dünya çapında bilimsel etkinliği izleyecektir. İlgili alanlarda uzmanlar, kendi adaylarını teklif etmekte serbesttirler. Seçilen bilim insanları ile iletişime geçilecek ve seçkin bilim adamları ve yöneticilerden oluşan bir jüriye çalışmalarını sunmaları istenecek.

Ödülün kazananı, ödülü sadece ilgili konu hakkında daha fazla araştırma yapmak için kullanmalıdır.

Bundan sonraki yıllar için Gelecek Insight Ödülü aşağıdaki üç konu için verilecektir:

2020: Multi-Drug Resistance Breaker – Çoklu antibakteriyeller ile antibakteriyel direnç probleminin çözümü (Sağlık kategorisi)

2021: Gıda Generator – Dünyanın büyüyen nüfusunun beslenmesine yardımcı olacak teknolojiler (Beslenme Kategorisi)

2022: CO2-to-Fuel Converter – Atmosferik CO2’nin fotokatalitik dönüşümü ile yakıt üretilmesi (Enerji Kategorisi)

Stefan Oschmann “Curious2018 – Future Insight” etkinliği için, “Merck, kanser, multipl skleroz (MS) ve diğer ciddi hastalıklarla savaşıyor. Life Science ürünlerimizle, diğer şirketlerin daha hızlı ve verimli bir şekilde araştırma yapmasına yardımcı oluyoruz. Ve otonom sürüş veya katlanabilir ekranların gerçekliğe dönüştüğü yüksek teknoloji materyalleri geliştiriyoruz. Tüm bunları dünyanın dört bir yanındaki en iyi araştırmacılarla yakın işbirliği içinde yapıyoruz. Bu nedenle, gerçekleştirdiğimiz etkinlikte bilim camiası ile bir araya gelmekten çok mutluyuz” diyor.

Detaylı Bilgi İçin : https://www.merckgroup.com/en/research/open-innovation/futureinsightprize_streaming.html?_ga=2.40095586.1388102724.1532067445-1142182298.1523009804

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*