Dünya plastik devi SABIC firması ve PAGEV yetkilileri Yalova Üniversitesine işbirliği ziyareti gerçekleştirdi

Dünya plastik devi SABIC firmasıyla Türkiye Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGEV) yetkilileri Yalova Üniversitesi’ni ziyaret ederek bir işbirliği toplantısı gerçekleştirdiler.

Polimer Mühendisliği alanında her geçen gün adını daha da fazla duyurmaya başlayan Yalova Üniversitesi önemli konukları ağırladı. SABIC ve PAGEV temsilcileri Yalova Üniversitesi’ne gelerek bu konuda işbirliği imkanlarını masaya yatırdılar. İşbirliği toplantısına, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Eruslu, Rektör Yardımcısı ve Polimer Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Yıldırım, Rektör Yardımcısı ve Polimer Mühendisliği Bölüm Öğretim Üyesi Prof. Dr. Talip Alp, SABIC Polimer Teknolojileri Müdürü Fahad Al-Khodairi, SABIC Türkiye Genel Müdürü Abdullah Al-Fawaz , SABIC Türkiye Satış Direktörü Tuğrul Tapkı, PAGEV Genel Menejari Banu Ergan ve Polimer Mühendisliği bölümü öğretim üyeleri katıldı. Toplantında bir konuşma yapan Rektör Prof. Eruslu Türkiye’de ilk kez 2008 yılında Yalova Üniversitesi bünyesinde kurulmuş olan Polimer Mühendisliği bölümüyle plastik sektörünün tüm sorunlarını çözmeyi hedeflediklerini belirtti.

Türkiye’de bir çok plastik firmasına hammadde tedarik eden SABIC firmasıyla işbirliği yapmanın öneminin vurgulandığı toplantıda Polimer Mühendisliği Bölüm Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Sinan Şen tarafından Yalova Üniversitesini ve Polimer Mühendisliği bölümünü anlatan bir sunum gerçekleştirildi. Daha sonra SABIC Türkiye Satış Direktörü Tuğrul Tapkı SABIC firmasını tanıttı. Tanışmanın ardından SABIC Polimer Teknolojileri Müdürü Fahad Al-Khodairi SABIC firmasında gerçekleştirilen polimer üretimi ve teknolojileri hakkında bilgi verdi. Yapılan sunumlardan sonra söz alan Yalova Üniversitesi Polimer Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Yıldırım, Yalova Üniversitesi Polimer Mühendisliği Bölümüyle SABIC Ar-Ge Merkezi arasında yapılacak Ar-Ge projeleriyle plastik sektörün problemlerini çözmek istediklerini belirtti. Toplantı sonrası Yalova Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi Laboratuarları gezildi.

yalova

 

Kaynak :yalovamiz

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*