Bir ilke imza atıldı ve devlet üniversitesi internet sitesinde CV havuzu oluşturdu

Bir ilke imza atıldı ve devlet üniversitesi internet sitesinde CV havuzu oluşturdu.Ankara’da yeni kurulan Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi yükseköğretim kurumları arasında bir ilke imza attı. İlde 6’ıncı devlet üniversitesi özelliğine sahip okul, resmi internet istesinde açtığı ilan ile “Bizde CV’niz olsun ister misiniz?” bölümünü oluşturdu. Adaylar Türkiye’nin her yerinden başvuruda bulunabilecek.

Bu yıl öğrenci alan Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi, bünyesine katacağı personelin CV’sini internet sitesinde topluyor. Türkiye’nin her bölgesinden gelen başvuruları bir havuzda toplamayı hedefleyen kuruma, şimdiden birçok başvuru yapıldığı belirtildi. Üniversitenin www.asbu.edu.tr adresindeki web sitesi anasayfasında yer alan bölümden kurum ile direkt temas kuruluyor.
Okulun web adresine girildiğinde 4 adet kategori ile karşılaşan ve bunların içinde yer alan alt şartlara uyan kişiler linki tıkladıklarında özgeçmiş formuna ulaşıp, bu formu doldurabiliyor. Dört bölümden oluşan sistemde “Bir yabancı dili biliyorsanız, bilgisayar yazılım ve web tasarımı konusunda tecrübeliyseniz, Bologna sürecinin uygulanması konusunda tecrübeniz varsa, ulusal ve uluslararası proje hazırlama tecrübeniz varsa” seçenekleri bulunuyor.
Adaylar kendilerine uygun olan başlık aracılığı ile sistemin havuzunda kendilerine yer bulabiliyor. Gelen özgeçmişler bir süre bu havuzda bekletildikten sonra hızlıca yükseköğretim kurumu yönetimi tarafından değerlendiriliyor ve şartlara uyan, uygun görülen kişilerle temas kuruluyor. Üniversite bünyesinde özgeçmişi bulunmasını isteyen adaylar www.asbu.edu.tr adresinden kayıt olabiliyor.

5 fakülte 5 enstitü var

Bu yıl ilk defa öğrenci kabul eden üniversite 5 fakülte 5 enstitüden oluşuyor. Fakülteler; Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Yabancı Diller Fakültesi, Dini İlimler Fakültesi ve Hukuk Fakültesi. Enstitüler ise; Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü Doğu ve Afrika Araştırmaları Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Batı Dünyası Araştırmaları Enstitüsü ve İslam Araştırmaları Enstitüsü.

asbu

 

Kaynak :hurriyet

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*