Apple’dan yeni iPhone atağı: Plus yerine Slim geliyor

Apple’ın 2025 yılında piyasaya süreceği iPhone 17 serisinde “Plus” modelini kaldıracağı ve yerine “Slim” isminde yeni bir model sunacağı söylentileri dolaşıyor.

Bu söylentiler, analistlerin ve sızıntıların savlarına dayanıyor ve şu anda Apple tarafından resmi bir açıklama yapılmadı.

Yeni iPhone 17 Slim neler sunacak

2025 yılında tanıtılacak iPhone ailesiyle hayatımıza girmesini beklenen Slim modeli, çok daha ince dizaynlı ve hafif bir telefon olacak.

Slim modelin ekran boyutunun 6,6 yahut 6,55 inç olacağı kestirim ediliyor. Bu, Plus modelin 6,7 inçlik ekranından biraz daha küçük.

Fiyatı nasıl olacak

Tüm bu özelliklere bakacak olursak, Slim modelin Plus modelden daha uygun fiyatlı olması beklenen.

Öte yandan, birtakım söylentiler telefonun Pro Max modelinden bile daha değerli olabileceğini gösteriyor.

Slim modelin, iPhone 17 serisinin öteki modellerinde bulunan A17 Bionic çip, Face ID ve çift art kamera üzere özelliklere de sahip olması bekleniyor.

Apple neden bu türlü bir karar aldı

Son yıllarda, Plus modellerinin satışlarında bir düşüş gözlemleniyor. Bu durum, Apple’ı bu modeli kaldırmaya ve daha fazla kullanıcıya hitap edebilecek yeni bir model sunmaya teşvik ediyor olabilir.

Ayrıca, son vakitlerde kompakt ve kullanımı kolay telefonlara olan talep artıyor. Slim model, bu talebi karşılamak için Apple tarafından piyasaya sürülebilir.

Slim modelin, Pro ve Pro Max modeller ortasındaki fiyat ve özellik farkını azaltmaya yardımcı olması da mümkün.

Ekonomi

İK Yazılımı

İK Yazılımı Nedir? Ne İşe Yarar? Geleceğin İnsan Kaynakları: İK Yazılımları İnsan Kaynakları (İK) Yazılımı, günümüz iş dünyasında şirketlerin insan kaynakları süreçlerini dijitalleştirmek ve yönetmek […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*