Bilim İnsanları Çevredeki Kimyasalların Neden Olduğu En Acil Sorunları Belirliyor

daec9 bilim c4b0nsanlarc4b1 c387evredeki kimyasallarc4b1n neden olduc49fu en acil sorunlarc4b1 belirliyor
daec9 bilim c4b0nsanlarc4b1 c387evredeki kimyasallarc4b1n neden olduc49fu en acil sorunlarc4b1 belirliyor

Bilim İnsanları Çevredeki Kimyasalların Neden Olduğu En Acil Sorunları Belirliyor. Bilim insanları, Avrupa’da çevre ile ilgili kimyasal riskleri belirlemek için 22 önemli araştırma sorusu tespit ettiler.

Çevreye, insan aktivitesi ile salınan kimyasallar biyoçeşitlilik kaybına neden olur; Artan doğal tehlikeler, gıda, su ve enerji güvenliği tehditleri, insan sağlığı ve çevresel kalitenin bozulmasının temel nedenleridir.

Şimdi, York Üniversitesi’nden bilim insanları, Çevresel Toksikoloji ve Kimya dergisinde yayınladıkları uluslararası bir çalışmada, önümüzdeki on yıl içinde bilgi boşluklarını doldurmak için cevaplanması gereken 22 en önemli araştırma sorusunu açıklıyorlar.

Listede, hangi kimyasalların en çok Avrupa nüfusu ve ekosistemler için en büyük tehdidi oluşturduğu, kilit kirletici maddelerin sıcak noktalarının dünya çapında nerede olduğu ve çevreyi korumak için hangi yöntemleri geliştirebilmemiz gerektiği gibi sorular yer almaktadır.

Çalışma ekibinden ve York Üniversitesi Çevre Bölümü’nden Dr. Alistair Boxall şunları söyledi: “Araştırmamız, kimyasalların riskleri ve etkileri konusunda uluslararası bilim insanlarının araştırma önceliklerini ve temel bilgi boşluklarımızı doldurmamızı vurgulamakta”.

Çalışmada, bilimsel çabaların gerçekten önem taşıyan sorular üzerinde odaklanmasına yardımcı olacak politika ve yönetmeliklerin güncellenmesi için gerekli olan araştırma türü hakkında kararlar verilecektir.

Bu araştırma, Çevresel Toksikoloji ve Kimya Derneği tarafından koordine edilen küresel bir çalışmadır. Kuzey Amerika, Latin Amerika, Afrika, Asya ve Avustralya’da da benzer çalışmalarımız yapılmaktadır.

Rapordaki önemli bir öneri, kimyasalların insan sağlığı ve çevre üzerindeki zararlı etkilerinin diğer stres faktörleri ile birlikte ele alınması gerektiğidir.

Detaylı Bilgi İçin : https://setac.onlinelibrary.wiley.com/journal/15528618

GENEL

Dijital Pazarlama

Bu makalemizde dijital pazarlama hakkında bilgiler paylaşacağız. Dijital pazarlama nedir? Dijital pazarlama ajansları ne iş yapar? Dijital pazarlama neden önemlidir? Dijital pazarlama ajansı nedir? Dijital […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*