Besin Dedektifi, ambalajlı eserlerdeki tehlikeleri ortaya çıkarıyor

Türkiye’de ve dünyada hazır tüketim artarken ambalajlı besinler, bu durumun bel kemiğini oluşturuyor.

Alışveriş sırasında şuurlu bir tüketici olmak hayati değer arz ediyor. Aksi halde insan sıhhati önemli tehditlerle karşı karşıya kalabilir.

İşte tam da bu noktada eski ismiyle Twitter olarak bilinen X toplumsal medya platformunda paylaşımlarda bulunan Gıda Dedektifi, toplumu bilinçlendirmeyi ve farkındalık oluşturmayı hedefliyor.

Gıda Dedektifi, besinlerdeki hileyi ortaya çıkarıyor

Söz konusu platform, insan sıhhatini tehlikeye düşüren markaların ambalajlarındaki bâtın oyunları deşifre ediyor.

Ambalajların üzerinde yer alan aldatıcı bilgiler ve sözlerin arkasında gizlenen gerçekler, Besin Dedektifi tarafından ortaya çıkarılıyor.

Yanıltıcı bilgileri tespit ediyorlar

Gıda Dedektifi, çeşitli markaların eserleri üzerinden yanlış aktarılan bilgileri belirliyor. İçerik hilelerini ilgili fotoğraflarla ve görüntülerle yüz binlerce takipçisiyle paylaşan kelam konusu platform, bu halde hakikat bilgilendirmelere imza atıyor.

Tüketici bu sayede, ambalaj üzerinde belirtilen içeriklerin gerçekte eserin içinde bulunanlardan farklı olabildiğinin farkına varıyor.

Katkı hususlarını, ‘doğal’ ve ‘sağlıklı’ sözlerinin gerisine gizliyorlar

Her ne kadar birçok eserin pazarlanması sırasında ‘doğal’, ‘sağlıklı’ üzere tüketiciye alımlı görünen tabirler kullanılsa da, aslında bu eserlerin yüksek oranda katkı unsuru içerdiği gerçeği gözler önüne seriliyor.

Gıda sanayisini daha fazla şeffaflığa zorluyor

Gıda Dedektifi’nin internet ortamında takındığı hal, besin sanayisini daha şeffaf ve dürüst bir yaklaşım benimsemeye itiyor.

X’te @gidadedektifiTR uzantısıyla yer alan Besin Dedektifi, kendini “Türkiye’nin en büyük tüketici platformu” formunda tanımlıyor.

Bu platform, Türkiye’deki tüketiciler için değerli bir bilgi kaynağı ve sağlıklı beslenmenin rehberi olmaya devam ediyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*