NASA’nın Araştırmaları İçin 2024 Bütçesinde Kesinti

ABD Temsilciler Meclisi’nde 2024 mali yılı bütçesi konusunda yaşanan anlaşmazlıklar, NASA’nın araştırmalarının geleceğini riske sokuyor. Cumhuriyetçi çoğunluk ile Demokratlar arasındaki uzlaşmazlık nedeniyle kurumlara verilen destekler kısıtlanmış durumda.

2024 bütçesinde NASA’ya yapılan kesintiler, özellikle Mars’tan Dünya’ya toprak ve kaya örnekleri taşıma projesi ile diğer gezegen bilimi çalışmalarını olumsuz etkiliyor.

NASA’ya Verilen Destek Azaldı

Kongre tarafından onaylanan 2024 bütçesinde NASA’ya 2023’e göre yaklaşık yarım milyar dolar daha az para ayrıldığı belirtiliyor. Bu kesinti, özellikle Mars çalışmalarını olumsuz yönde etkiliyor.

NASA Görevleri Erteleniyor

Yapılan kesintiler nedeniyle diğer gezegenlere ve uydulara yönelik sondaj çalışmaları ertelenirken, NASA’nın Kaliforniya’daki laboratuvarı, şubat ayında fon yetersizliği sebebiyle 530 çalışanını işten çıkaracağını açıklamıştı.

NASA'nın Araştırmaları İçin 2024 Bütçesinde Kesinti

2024 bütçesi, NASA’ya geçen yıla göre yüzde 2 kesinti yapılarak, talep edilen fonun yüzde 8,5 daha az olmasına rağmen 24 milyar 875 milyon dolar olarak belirlendi. Bu durum, NASA’nın gelecekteki araştırmaları için belirsizlik yaratmaktadır.

GENEL

Dijital Pazarlama

Bu makalemizde dijital pazarlama hakkında bilgiler paylaşacağız. Dijital pazarlama nedir? Dijital pazarlama ajansları ne iş yapar? Dijital pazarlama neden önemlidir? Dijital pazarlama ajansı nedir? Dijital […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*