Apple’ın Katlanabilir Cihazlar Konusundaki Gelişmeleri

Apple, katlanabilir akıllı telefon pazarında diğer rakiplerine kıyasla biraz geride kalsa da sessizliğini koruyor. Şirket daha önce birden fazla katlanabilir telefon patenti aldığını ve bu alanda çalışmalar yürüttüğünü duyurmuştu. Hatta iddialara göre, ABD merkezli şirket, birden fazla katlanabilir iPhone prototipi üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

Apple ile Samsung Arasında Anlaşma

Digitimes‘ın endüstri kaynaklarına dayandırdığı bilgilere göre, Apple, gelecekteki katlanabilir cihazları için Samsung ile anlaşma imzaladı. Bu anlaşma kapsamında Samsung, katlanabilir iPhone ve iPad modelleri için ekran üretecek. İddialara göre, ilk olarak katlanabilir iPad benzeri bir cihazın piyasaya sürüleceği belirtiliyor.

Katlanabilir iPhone Lansmanı

Teknoloji dünyasının önemli sızıntı kaynaklarından Jeff Pu’ya göre, katlanabilir ekranlı MacBook’un seri üretiminin gelecek yılın sonlarında başlayacağı tahmin ediliyor. Katlanabilir ekranlı iPhone ise 2026 yılında seri üretime geçecek. Sızıntı kaynağı, Apple’ın 7.9 inç ve 8.3 inç olmak üzere iki farklı boyuttaki katlanabilir iPhone modellerini piyasaya süreceğini iddia ediyor.

Apple'ın Katlanabilir Cihazlar Konusundaki Gelişmeleri

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*