SabancıDx, Robotik Süreç Otomasyonu Alanında Bir İlke İmza Attı

SabanciDx Robotik Surec Otomasyonu Alaninda Bir Ilke Imza Atti
SabanciDx Robotik Surec Otomasyonu Alaninda Bir Ilke Imza Atti

SabancıDx, dijital iş gücü alanında verdiği Robotik Süreç Otomasyonu (RPA) hizmetiyle; Blue Prism Gümüş Ortağı lisansını almaya hak kazanan ilk ve tek Türk şirket oldu.

Kesintisiz, hatasız ve düşük maliyetli bir iş gücünü ortaya çıkaran RPA teknolojisi, kurumlara yüzde 90’a varan zaman tasarrufu sağlarken, kısa sürede doğru ve tutarlı sonuçlar vererek, departman performanslarında önemli bir verim kazandırıyor.

Yeni nesil teknolojilerin farklı kollarına yaptığı yatırımlarla geleceği hedefleyen tüm şirketlerin en güçlü çözüm ortağı olmak için çalışan SabancıDx; robotik süreç otomasyonu (RPA) alanında sahip olduğu yetkinlikler ve başarı getiren iş süreçleriyle uluslararası standartları yerine getirerek, Blue Prism Gümüş Ortağı lisansına sahip oldu. Bu lisans SabancıDx’in, robotik yazılımlar alanında dünyanın önde gelen şirketi Blue Prism’in değerlendirme süreçlerini başarıyla tamamladığını teyit ediyor.

Sağladığı zaman tasarrufu sayesinde çalışanların vakitlerini daha katma değerli konulara ayırmalarına destek olan RPA teknolojisi, 7×24 kullanılabilir olma özelliğiyle süreçlerde 10 kata kadar performans artışı sağlayabiliyor. SabancıDx, dijital iş gücü çözümlerine getirdiği “Kullandıkça Öde” modeli ile kurumlara taahhüt ve yatırım maliyeti gerektirmeden süreçlerini otomatize etme imkânını sunuyor. SabancıDx, otomasyona getirdiği bütünsel yaklaşımla robot yönetim sürecini yürütürken; kurumlar da hem işlerine hem de yatırımlarına odaklanabiliyor.

Teknoloji alanındaki uzmanlıkları ve müşteri memnuniyeti konusundaki hassasiyetlerinin altını çizen SabancıDx Dijital Dönüşüm Genel Müdür Yardımcısı Tevfik Kor konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Robotik süreç otomasyonu alanındaki nitelikli ve kuvvetli yetkinliklerimiz sayesinde Blue Prism Gümüş Ortağı gibi değerli bir uluslararası sertifikayı almaktan mutluluk duyuyoruz. Teknoloji alanındaki uzmanlığımız ve müşteri memnuniyetine verdiğimiz hassasiyet ile dijital dönüşümün her boyutunda olduğu gibi otomasyon boyutunda da müşterilerimize rehberlik edeceğiz. Bu farkındalıkla çalışmalarımızı sürdürerek, ülkemize ve teknolojiye yeni değerler katmaya devam edeceğiz.”

Blue Prism Orta Doğu Bölge Yöneticisi Fawwaz Qadan, “SabancıDx ekibini, bu büyük başarı için tebrik ediyoruz. Blue Prism’in sertifika programı, en yüksek düzeyde akıllı otomasyon uygulama standartlarını temsil ediyor ve çalıştığımız iş ortaklarımızın, akıllı, ölçeklenebilir ve güvenli bir dijital iş gücünü müşterilerine sunacağını garanti altına alıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*