Merck 350. Yıl Dönümünde Belirlediği Alanlara Özel, Araştırma Bursları ve Hibeleri Veriyor

53ea3 merck 350. yc4b1l dc3b6nc3bcmc3bcnde belirledic49fi alanlara c396zel arac59ftc4b1rma burslarc4b1 ve hibeleri veriyor
53ea3 merck 350. yc4b1l dc3b6nc3bcmc3bcnde belirledic49fi alanlara c396zel arac59ftc4b1rma burslarc4b1 ve hibeleri veriyor

Merck 350. Yıl Dönümünde Belirlediği Alanlara Özel, Araştırma Bursları ve Hibeleri Veriyor. Önde gelen bir bilim ve teknoloji şirketi olan Merck, bugün halihazırda var olan girişimlerine ek olarak şirketin 350. yıl dönümünde özel çeşitli araştırma bursları ve hibeleri vereceğini açıkladı.

Merck’in Strateji Direktörü Isabel De Paoli, “Hastalar ve müşteriler için en iyi inovasyon, farklı disiplinlerden veya arka planlardan insanlar birlikte çalıştıklarında ortaya çıkar. Bu nedenle, sürekli olarak, günümüzün teknolojik ve bilimsel sorunlarına yeni çözümler bulmak için bilim insanlarını, girişimcileri ve farklı alanlardaki uzmanları bir araya getirmenin yeni yollarını arıyoruz. 350 yıldır bilim ve teknolojiye dayanan bir şirket olarak, sadece Merck’te düşünmekle kalmayıp, aynı zamanda bilim ve teknolojinin bir sonraki 350 yılını hayal etmek için dünyanın dört bir yanındaki harici araştırmacılarla da işbirliği yapıyoruz” diyor.

Merck, sağlık, yaşam bilimi ve performans malzemelerinin üç alanında açık inovasyon süreçlerini teşvik etmeyi amaçlamaktadır. Bu amaçla Marck, çeşitli araştırma alanlarında üç yıl boyunca yılda 350.000 Euro’ya kadar çeşitli araştırma hibeleri sağlamayı amaçlamaktadır.

Aşağıda ayrıntıları ile açıklanan araştırma hibeleri ile, şirket bu alanlarda harekete geçme çağrısında bulunmakta.

Sağlık hizmeti

o   Kanser veya otoimmün hastalıkları tedavi etmede yardımcı olacak molekül veya teknolojiler

Yaşam Bilimleri (iki konuya ayrılmıştır)

o   Biyolojik için yeni nesil üretim teknolojisi

o   Mikrobiyoloji araştırmaları

Performans Malzemeleri (üç konu)

o   Yeni nesil akıllı malzemeler

o   Karakterizasyon, kontrol ve yüzey kimyasındaki gelişmeler

o   Daha iyi atomik katman süreçlerinin geliştirilmesi – modellemeden materyallere

Dahası, Merck, Sağlık, Yaşam Bilimleri ve Performans Materyalleri iş sektörlerinde daha da fazla araştırma sorunlarına çözüm arama programını başlatıyor:

Diyabet Önleme : Merck, tür 2 diyabet riski taşıyan milyonlarca insanın yaşamları üzerinde olumlu bir etki yaratabilecek yenilikçi teknoloji ve dijital odaklı çözümler hakkında bilgi edinmek istemekte. Bir fikri paylaşın ve en yenilikçi üç proje için 30.000 €, 10,000 € ve 5.000 € ‘dan üç ödülden birinin sahibi olun.

Bileşik Sentezi : Belirli bir küçük molekül için en iyi sentez yolunu tanımlamak için bir yarışma. En iyi sentez rotasının göndericisi, 10.000 € ödül kazanacak.

Yenilikçi Analiz Teknolojileri : Antikorların ve antikor-ilaç konjugatlarının, sıvı kristallerin, OLED’lerin veya polimerik malzemelerin (üç alt kategori) karakterizasyonu için yeni analiz teknolojileri geliştirmek için Merck’ten finansman alınabilir.

Protein Üretimi : Antikor üretimi için en üretken CHO hücre hattını üretmek için bir yarışma. En iyi hücre hattını üreten katılımcı, 20.000 € ödül kazanacak.

Sektördeki Oyun Değiştirecek Teknolojiler : Sağlık, yaşam bilimleri ya da performans materyalleri alanlarında gelceğin teknolojisi hakkında bilgi verin ve en ikna edici olun 10.000 €, 5.000 € ve 3.000 € ödül kazanın.

Başvurular için son teslim tarihi 15 Ağustos 2018’dir. Süreç hakkında daha fazla bilgi burada bulunabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*