Total, Petrol ve Gaz Keşiflerini Artık Yapay Zeka İle Yapacak

Total, Petrol ve Gaz Keşiflerini Artık Yapay Zeka İle Yapacak. Fransız petrol şirketi Total, enerji sektöründe yapay zeka ile petrol ve gaz keşifleri konusunu Google ve Microsoft ile değerlendiriyor.

Total, enerji sektörünün dijital teknolojileri kullanmaya yönelik yarışında yapay zeka (AI) geliştirmelerine yardımcı olması için teknoloji devleri Google ve Microsoft ile görüşüyor. Total mühendisleri, karmaşık algoritmaların petrol ve gaz çalışmalarına nasıl uygulanabileceğini keşfetmek için üst düzey yazılım geliştiricileri ile birlikte çalışıyorlar.

Total sözcüsü Frederic Gimenez, araştırma ve sismik analiz konusunda güçlü bir bilgiye sahip olduklarını ancak Google ve Microsoft’un yapay zeka konusunun en iyilerinden olduğunu belirterek, “Bu bilgimizi, petrol ve gaz keşifleri yapmada yeni bir yol bulmak için tamamen farklı ortaklarla çalışmak ve güçlerimizi birleştirmek zorundaydık “ dedi.

Dijitalleşme, Total’in enerji sektöründeki değişikliklere uyum sağlama konusunun bir parçası. Diğeri ise, daha temiz enerji kaynakları ve verimlilik.

Total, Salı günü yaptığı açıklamada, yenilenebilir enerji üretimi şirketi Eren Re’ye 238 milyon avro (211 milyon pound) sermaye artırımı yapacağını söyledi. Ayrıca, Total, enerji verimliliği konusunda uzmanlaşmış Fransız bir şirket olan GreenFlex’i devraldığını açıkladı.

Gimenez, “Satın alımlar stratejinin sadece bir bölümü, bu bölüm, dijital dönüşümün petrol ve gazdaki mevcut faaliyetlerine kıyasla şirkette daha küçük bir odak noktası olmaya devam ediyor” diyor.

Kaynak : telegraph & enerjigunlugu

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*