Metan Metabolizmalı İki Yeni Tür Bakteri Keşfedildi

Metan Metabolizmalı İki Yeni Tür Bakteri Keşfedildi. Yeni metan metabolize organizmalar, deniz yüzeyinin altında 600 metrede keşfedildi. İki yeni organizmalar keşfedildikten sonra metan metabolize organizmalar üzerine ders kitaplarının yeniden yazılması gerekebilir. Bu yeni organizmalar sera gazı emisyonları ve tüketiminde bilinmeyen bir rol oynamış olabilme ihtimalleri çok yüksek.

Moleküler Biyolojik Bilimler Doçenti Gene Tyson; ” Roma, Queensland yakınlarında Surat Havzası içinde dünya yüzeyinin 600 Metre altında metan metabolizmasını ile yaşamayı mümkün kılmış organizmaların genomları yeniden örneklendirmeye başladık. Halen de araştırmaya devam ediyoruz geleneksel olarak, metan metabolize organizmaları tip olarak Euryarchaeota kümesinde isimlendirilir ancak daha ne kadar türle karşılaşırız merak ediyoruz”.

“Araştırmanın önemi, yeryüzündeki yaşamın çeşitliliği bilgimizi genişletecek ve karbon çevrimi ve metan metabolizmalı diğer organizmaları bulmamıza yardımcı olmasıdır.”

Yeni bir metan metabolize mikroorganizmaların keşfi ve DNA sırası ve son 24 ay içinde ecogenomics Avustralya Merkezi’nde geliştirilen çoğu gelişmiş hesaplama araçları kullanılarak genomlarına bu dizilerini teknikleri kullanılarak yapılmıştır.

Metan Metabolizmalı İki Yeni Tür Bakteri Keşfedildi

 

Kaynak : sciencedaily

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*