Petroleum Istanbul Fuarı Başladı

Petroleum Istanbul Fuarı Başladı. Petrol ve LPG sektörü eylülde Petroleum Istanbul Fuarı’nda buluşacak. 100 milyar liralık büyüklüğe sahip sektörün oyuncuları fuarda gövde gösterisi yapacak.Alanında dünyanın en büyük ve en çok ziyaret edilen fuarı ‘12. Uluslararası Petrol, LPG, Madeni Yağ, Ekipman, İstasyon Market Ürünleri ve Teknoloji Fuarı’ Petroleum İstanbul 2015 başladı. 02-05 Nisan 2015 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek Petroleum 10 milyar liralık pazar büyüklüğü olan akaryakıt, LPG ve madeni yağ oyuncularını bir araya getirecek.

Petroleum İstanbul, Ortadoğu, Kuzey Afrika, Afrika, Avrupa ve Asya’nın akaryakıt, LPG, madeni yağ, elektrik, doğalgaz ve alternatif enerji alanındaki en büyük ve en fazla ziyaret edilen ticaret fuarı olma özelliği taşıyor. Fuara sektörün dev oyuncuları katılıyor. Bunun yanı sıra sektörün yan ürünlerinin yer aldığı tedarikçi firmalarda da katılımcılar arasında yer alacak. Enerji Fuarcılık A.Ş. CEO’su Mustafa Akıncı bu yıl fuarın ticari öneminin yanı sıra, markaların çok özel etkinlikleriyle oldukça renkli geçeceğini belirtti. Akıncı şunları söyledi: “Fuarlar ülke ekonomilerinin en önemli göstergeleridir. Ülkemizin jeopolitik konumu yanında genç ve dinamik nüfusu Türkiye’yi Avrupa ve Asya’nın en önemli fuarcılık merkezi konumuna getirmiştir. Bu yıl 12’ncisi düzenlenmekte olan Petroleum İstanbul Fuarı da dünyanın en önde gelen organizasyonları arasındadır. Petroleum Istanbul Fuarının katılımcı ve ziyaretçi profiline baktığımızda ülkemizde faaliyet göstermekte olan yabancı şirketler ve yerli distribütörlükler yanında henüz hiçbir faaliyeti bulunmayan yabancı katılımcı ve ziyaretçilerin son derece önemli yer tuttuğunu görmekteyiz. Bu durum ülkemiz enerji sektörüne duyulan yabancı yatırımcı ilgisinin bire bir göstergesidir. Bu sene Gas&Power Network fuarının da Petroleum Istanbul Fuarı ile birlikte düzenleniyor olması da sektörün tüm paydaşlarının aynı çatı altında toplanacak olması açısından ayrı bir önem taşımaktadır.”

Bayiler buluşacak

Istanbul Energy Week Başkanı A. Sertaç Komsuoğlu ise akaryakıt, LPG ve madeni yağ piyasalarının toplam büyüklüğünün 100 milyar TL’yi aştığını belirterek “Bu dev piyasanın en büyük oyuncuları Petroleum Istanbul’da buluşacak” dedi. Komsuoğlu ‘’Petroleum Istanbul Fuarı ülke çapındaki 20 binden fazla akaryakıt, otogaz, madeni yağ ve tüplü LPG bayileri için büyük anlam ifade ediyor. Fuara Türkiye’nin her yerinden bayiler katılacak” dedi.

Petroleum Istanbul Fuarı 2-5 Nisan Tarihleri Arasında Gerçekleşecek

 

Kaynak : haber.star

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*