Hacettepe Üniversitesi İnovasyon Yarışması Düzenliyor

Hacettepe Üniversitesi İnovasyon Yarışması Düzenliyor. Hacettepe Üniversitesi, Türkiye’nin 2023 vizyonu kapsamında sağlık bilimleri ve ileri teknolojiler alanlarında, teknoloji tabanlı sanayiye uygulanabilir yenilikçi iş fikirleri ve ürünlerin ortaya çıkarılması ve hayata geçirilmesine tam destek verecek. Bu çerçevede, Hacettepe Üniversitesi ve Hacettepe Teknokent Teknoloji Transfer Merkezi (HT-TTM) tarafından planlanan “Hamle İnovasyon Yarışması”na başvurular başladı.

SIRA SENDE HAMLENİ YAP
Katılımcıların, “Sıra sende! HAMLEni yap, dünyayı değiştir!” çağrısıyla davet edildiği yarışma için başvurular, www.hacettepehamle.com web sitesinden kabul ediliyor. Yarışmaya 15 Şubat 2015 tarihine kadar online başvurulabilecek. Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Tuncer, katılımcıları yarışmaya davet etti.

REKTÖR ÇAĞRI YAPTI
Rektör Murat Tuncer, “Sizleri, sağlık bilimleri ya da ileri teknolojiler alanlarında dünyayı değiştirecek bir fikriniz varsa çeşitlilik ve fırsat zenginliği ile donatılmış Hacettepe Hamle İnovasyon Yarışması’na davet ediyor ve “Dünyayı değiştirmek için hamle sırası sizde!” diyoruz” çağrısında bulundu. Üniversitenin ev sahipliğinde yapılan yarışmanın paydaşları arasında TÜBİTAK, Türkiye Ekonomi Bankası (TEB), Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) ve Hacettepe Girişim ve Yatırım Topluluğu (GİYAT) bulunuyor.

DERECEYE GİRENLERE ÖDÜL
Sağlık bilimleri ve ileri teknolojiler olmak üzere 2 ayrı kategoride düzenlenen yarışma sonucunda her kategoride 3’er projeye toplam 60 bin TL’lik para ödülü verilecek. Birinciler 15 bin, ikinciler 10 bin, üçüncüler ise 5 bin TL nakit parayla ödüllendirilecek. Hacettepe Hamle İnovasyon Yarışması, para ödülünün yanı sıra yenilikçi iş fikirleri veya ürünlerini ticari anlamda uygulanabilir bir işe dönüştürme konusunda katılımcıların deneyim kazanmalarını ve dereceye giren projelerin hayata geçirilmesine tam destek vermeyi de amaçlıyor.

Hacettepe Üniversitesi İnovasyon Yarışması Düzenliyor

 

Kaynak : Sabah

Ekonomi

İK Yazılımı

İK Yazılımı Nedir? Ne İşe Yarar? Geleceğin İnsan Kaynakları: İK Yazılımları İnsan Kaynakları (İK) Yazılımı, günümüz iş dünyasında şirketlerin insan kaynakları süreçlerini dijitalleştirmek ve yönetmek […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*