Hacettepe Üniversitesinde İlaç ve Kozmetik AR-GE ve Kalite Kontrol Laboratuvarı Açıldı

Hacettepe Üniversitesinde İlaç ve Kozmetik AR-GE ve Kalite Kontrol Laboratuvarı Açıldı.Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) ile Hacettepe Üniversitesi arasında imzalanan protokolle kurulan ”İlaç ve Kozmetik Araştırma, Geliştirme ve Kalite Kontrol Laboratuvarı (HÜNİKAL)” çalışmalarına başladı.

Hacettepe Üniversitesinden yapılan açıklamaya göre, Ankara Kalkınma Ajansı ve Hacettepe Üniversitesi eş finansmanı ile Eczacılık Fakültesi bünyesinde kurulan HÜNİKAL’in açılışı yapıldı.

Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr.Bülent Gümüşel, işbirliği protokolünün ana amacının, üniversite çatısı altında TİTCK laboratuvarlarına ilaç ve kozmetiklerin analizi ve çalışan personelin eğitimleri konusunda destek vermek olduğunu kaydetti.

”Aşı Ar-Ge Merkezi de bu zincire eklenecek”

HÜNİKAL ile Hacettepe Üniversitesi’nin ilaç ve kozmetik alanında yapacağı araştırma ve geliştirme konusundaki çalışmalarla, zincirin halkalarından ilkini oluşturduklarını ifade eden Gümüşel, 4-5 ay sonra binanın ilk katında, Hacettepe Üniversitesi Aşı Ar-Ge Merkezini de bu zincire ekleyeceklerini kaydetti.

Gümüşel, açıklamasında ”Hedefimiz, 2017 yılında hedeflediğimiz aşıların Ar-Ge’sini tamamlamak ve 2019 yılında Türkiye’nin ilk yerli aşı üretimini Keymen’in kuracağı aşı fabrikasında yapmaktır. Zincirin son halkasını ise bu sene yine bu binada Hacettepe Üniversitesi Faz-1 Klinik Araştırma Merkezini kurarak tamamlamak istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

Gümüşel, HÜNİKAL çatısı altında, Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi olarak gerek ilaç ve kozmetiklerin analizleri gerekse ilaç ve kozmetik ürünlerin Ar-Ge‘sinde Türkiye’ye önemli katkı vereceklerine inandıklarını belirtti.

Hacettepe Üniversitesi Rektörü Murat Tuncer de bu projelerin daima arkasında olacaklarını ve her türlü desteği vereceklerini bildirdi.

Hacettepe Üniversitesinde İlaç ve Kozmetik AR-GE ve Kalite Kontrol Laboratuvarı Açıldı

 

Kaynak : konhaber

GENEL

Dijital Pazarlama

Bu makalemizde dijital pazarlama hakkında bilgiler paylaşacağız. Dijital pazarlama nedir? Dijital pazarlama ajansları ne iş yapar? Dijital pazarlama neden önemlidir? Dijital pazarlama ajansı nedir? Dijital […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*