5. Ulusal Anorganik Kimya Kongresi 22 Nisan’da Başlıyor

5. Ulusal Anorganik Kimya Kongresi 22 Nisan’da Başlıyor. Bu yıl Mersin üniversitesi tarafından gerçekleştirilecek olan 5. Ulusal Anorganik Kimya Kongresi 22-25 Nisan 2015 tarihleri arasında gerçekleşecek. Kongre düzenleme kurulu tarafından yayınlanan bildiri şu şeklide ;

Değerli Akademisyenler,

İki yılda bir yapılmakta olan Ulusal Anorganik Kimya Kongresi bu kez 22-25 Nisan 2015 tarihleri arasında Mersin Üniversitesi Çiftlikköy Yerleşkesi’nde Mersin Üniversitesi Rektörlüğü’nün destekleri ve Kimya Bölümü’nün organizasyonu ile gerçekleştirilecektir.

Kongre ulusal ve uluslararası katılımcılara açık olup kongre dili Türkçedir, ancak ihtiyaç halinde İngilizce çeviri desteği de verilecektir. Hazırlanacak Türkçe Bildiri Özetleri Kongre bildiri özet kitabı halinde yayınlanacaktır. Ayrıca genişletilmiş metin halinde İngilizce hazırlanan bildiriler, değişik veri tabanları tarafından taranan uygun bir dergide Proceeding olarak yayımlanacaktır.

Kongrede anorganik kimyacıların ilgi alanına giren tüm konularda yapılan araştırma sonuçlarının tartışılması yanında her geçen gün daha da ağırlık kazanması beklenen popüler alanların da çağrılı konuşmalar yoluyla gündeme getirilmesi beklenmektedir. Araştırma sonuçlarının ve bunların gelişim seyrinin tartışılması yanında kongrenin genç araştırmacıların akademik gelenekleri içselleştirmeleri bakımından bir okul görevi göreceğini de ümit etmekteyiz.

Bu noktadan hareketle düzenlenen 5. Ulusal Anorganik Kimya Kongresi’nde ele alınacak başlıca konular ağırlıklı olarak

Koordinasyon Kimyası
Supramoleküler Bileşikler
Organnometalik Kimya
Katalizörler
Tepkime Mekanizmaları
Enerji ve Fotokimya
Biyoinorganik Kimya ve Metalik Enzimler
Katıhal Kimyası
İnorganik Malzemeler olacaktır.

Ayrıca kongre oturumlarından birisinde, temel bilimlere, özellikle de kimya alanına, olan ilgi azalmasının nedenleri ve uzun erimli olarak yaratabileceği sonuçları, düzenlenecek bir panelde tartışılacak ve sonucu bir rapor halinde ilgili kurumların bilgisine sunulacaktır.

Bundan önceki anorganik kimya kongrelerinde olduğu gibi 5. Ulusal Anorganik Kimya Kongresi’nin de çok canlı ve geniş katılımlı olarak gerçekleşeceğini umuyor; yerli ve yabancı bilim insanlarını, kongremize katılmaya davet ediyoruz.

5. Ulusal Anorganik Kongresi 22 Nisan'da Başlıyor

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*