Bursa’ya Plastik İhtisas OSB Kurulması İçin Çalışmalar Sürüyor.

Bursa’ya Plastik İhtisas OSB Kurulması İçin Çalışmalar Sürüyor. Bursa’da Plastik İhtisas OSB projesini hayata geçirmek için komite bünyesinde çalışmalar yaptıklarını ifade eden BTSO 21. Komite Başkanı Kağan Yeşil, “Komite olarak uzun zamandır projenin hayat geçirilmesi için fizibilite çalışmaları yapıyoruz. Bursa-Ankara hattında yoğun bir çalışma trafiği içerisindeyiz. Bursa’nın geleceğinde lokomotif olacak plastik ve ambalaj sektörümüz, daha uygun ve çevreci bir sanayi bölgesinde faaliyetlerini sürdürerek dünya ölçeğindeki ihracat hedeflerine hep birlikte ulaşacağız” dedi.

Bursa Ticaret Ve Sanayi Odası (BTSO) bünyesinde faaliyet gösteren plastik ve ambalaj sektöründen oluşan BTSO 21. Komitesi’nin çalışmaları hakkında bilgi veren Yeşil, Bursa’ya Plastik İhtisas OSB kazandırma konusunda ciddi adımlar atıldığının altını çizdi. Yeşil yaptığı açıklamada, “Çalışmalarda önemli mesafe kaydettik. Konuyla ilgili önümüzdeki aylarda geniş bir rapor sunacağız” şeklinde konuştu.

UR-GE VİZYON KAZANDIRDI

BTSO Başkanı İbrahim Burkay‘ın meslek komitelerine sunduğu Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi (UR-GE) ile ilgili çalışmalarının kendilerine önemli bir vizyon kazandırdığını ifade eden Yeşil, “Bursa plastik ve ambalaj sektörü ekonomiye kattığı katma değer ve istihdam ile geçen yıla nazaran istikrarlı büyümesini sürdürüyor. UR-GE meslek komitemize ciddi bir vizyon getirdi. Bu sektörümüz için oldukça önemli. Bu projelerden hepimiz faydalanmalıyız. Ülkemizin 2018 kalkınma planında ve 2023 hedeflerine ulaşmada Bursa plastik ve ambalaj sektörü büyümemizi hızlandırıyoruz. Plastik ve ambalaj sektörü yakın bir zaman içerisinde kentimizin lokomotif sektörlerinden birisi haline gelecek” dedi.

plastik

 

Kaynak : haberler

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*