ERANET-INCOMERA Çağrısı Ön Başvuruları Alınmaya Başlanacaktır

ERANET-INCOMERA Çağrısı Ön Başvuruları Alınmaya Başlanacaktır. INCOMERA 7. Çerçeve Programı altında Avrupa Komisyonu tarafından desteklenen, NMP (Nanobilim, Nanoteknoloji, Malzeme ve Yeni Üretim Teknolojileri) alanlarında Yenilik ve Ticarileştirme aktivitelerini desteklemeye yönelik bir ERA NET projesidir.

INCOMERA, 22 farklı ülke/bölgenin fonlama kuruluşunun katıldığı, başarılı bir şekilde tamamlanmış ve ticarileşme potansiyeli yüksek olan Ar-Ge projelerine odaklanmış, bir proje olup, araştırma sonuçlarının ticarileştirilmesi problemini çözmeyi hedef almıştır.

INCOMERA’nın amacı, çalıştığı gösterilmiş laboratuvar prototipi (proof of concept) ile satılabilir ticari ürün arasındaki köprüyü oluşturmaktır. Bu nedenle, INCOMERA’ya başvurusu yapılacak projelerin laboratuvar prototipi aşaması tamamlanmış ve pilot üretim ve/veya son kullanıcı tarafından kullanılabilecek ürün oluşturma aşamasına gelmek için yapılacak Ar-Ge çalışmalarını içeriyor olması gerekir.

INCOMERA’nın ilk çağrısı Ocak 2015’de açılacak olup, öncelikle araştırma faaliyetlerini laboratuvar prototipi aşamasına kadar getirmiş ancak ticarileşebilir prototip oluşturamamış KOBİ ve Araştırma Organizasyonlarına yönelik olacaktır.

Ayrıntılar için lütfen INCOMERA web sitesini ziyaret ediniz.
http://incomera.eu/

İletişim:
Teknoloji Ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı (TEYDEB)
Ferhat Güner
Bilimsel Programlar Başuzmanı
[email protected]
0 312 4685300 (1217)

ERANET-INCOMERA Çağrısı Ön Başvuruları Alınmaya Başlanacaktır

 

 

Kaynak : Tübitak

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*