Afyon KÜ. ve Anadolu Ü.Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı.

Afyon Kocatepe Üniversitesi ile Anadolu Üniversitesi (AÜ) Ar-Ge ve İnovasyon Koordinasyon Birimi (ARİNKOM) arasında Ar-Ge ve teknoloji transferine yönelik iş birliği protokolü imzalandı.
AKÜ’den yapılan yazılı açıklamada, AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak ile Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın arasında yapılan protokolün imza törenine Anadolu Üniversitesi ARİNKOM Genel Koordinatörü Prof. Dr. Ertan Pütün ile AKÜ Teknoloji Transfer Ofisi Koordinatörü ve Öğrenci İşleri Daire Başkanı Yrd. Doç. Dr. Barış Gökçe’nin katıldığı bildirildi.

İmzalanan protokol kapsamında her iki üniversitenin topluma yönelik katma değer oluşturacak bilgi üretimi, Ar-Ge ve inovasyon faaliyetlerinin desteklenmesi, üniversite-sektör işbirliğinin geliştirilmesi, üretilen bilginin ticarileştirilmesi, bölge ve ülkede faaliyet gösteren kuruluşların rekabet gücünün arttırılması konusunda işbirliği yapılmasının amaçlandığı belirtildi.

Ar-Ge ve teknoloji transferi kapsamının, bilgilendirme ve tanıtıma yönelik etkinlikler düzenlenmesi, ulusal ve uluslararası hibe desteklerinden yararlanmaya yönelik ortak çalışmaların yapılması suretiyle belirleneceğinin ifade edildiği açıklamada şunlar kaydedildi:

“Sektörden gelen taleplerin karşılanmasına yönelik her iki üniversitenin güçlü yönleri göz önüne alınarak işbirliğine gideceği Fikri Sınai Mülkiyet Hakları konusunda da işbirliği yapılacak. Girişimcilik ve şirketleşme eko sisteminin oluşturulması konusunda AKÜ’ye ARİNKOM tarafından destek sağlanacak. Bu kapsamda karşılıklı anlaşmalar sağlanarak ortak Ar-Ge ve inovasyon çalışmaları yapılacak.”

üniversitee

 

Kaynak :haberciniz

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*