Amerika’nın en büyük Plastik ve Kauçuk Fuarının Türkiye temsilciliğini PAGDER üstlendi

Amerika’nın en büyük Plastik ve Kauçuk Fuarının Türkiye temsilciliğini PAGDER üstlendi. Amerika’nın en prestijli fuarı olarak kabul edilen; 3 yılda bir düzenlenen ve 2012 yılında 55 binden fazla kişinin ziyaret ettiği “NPE 2015” fuarının Türkiye temsilciliğini PAGDER üstlendi.

2015 yılı Mart ayında gerçekleşecek olan NPE 2015 için Türkiye’den yapılan ön kayıtlar, Türk firmalarının fuara damgasını vuracağını gösterdi. Şimdiden 22 firma fuar için PAGDER’e ön kayıt yaptırdı.

Türk firmalarının küresel pazarlardaki tanıtımlarında öncü rol oynayarak üyelerine ve tüm sektör mensuplarına rehberlik yapan PAGDER (Türkiye Plastik Sanayicileri Derneği), bu doğrultuda yeni bir adım attı. Amerika’nın en prestijli fuarlarından biri olarak kabul edilen ve 2012 yılında 55 binden fazla kişinin ziyaret ettiği “NPE 2015” fuarının Türkiye temsilciliğini PAGDER üstlendi. Fuar, 23-27 Mart 2015 tarihleri arasında Amerika Birleşik Devletleri’nin Orlando şehrinde düzenlenecek.

Söz konusu işbirliği, NPE Fuarı’nın organizatörü SPI (The Plastics Industry Trade Association) tarafından yayınlanan basın bülteni ile sektörün uluslararası mensuplarına da duyuruldu. Bültende, Türkiye’nin, plastik sektöründe her geçen gün adından daha fazla bahsedilen bir ülke olduğu ve ilerleyen yıllarda küresel pazarda çok daha fazla etkin olacağından bahsedildi.

2015 yılı Mart ayında gerçekleşecek olan NPE 2015 için Türkiye’den yapılan ön kayıtlar da, Türk firmalarının plastik sektöründeki gücünü ve fuara damgasını vuracağını gösterdi. Şimdiden 22 firma fuar için PAGDER’e ön kayıt yaptırdı.

Ekonomi Bakanlığı’ndan izin alınması ve yeterli başvurunun olması durumunda İKMİB (İstanbul Kimyevi Maddeler ve mamulleri İhracatçıları Birliği) ile birlikte milli katılım organizasyonu gerçekleştirilecek.

55 bin ziyaretçi 1.933 katılımcı firma!

3 yılda bir kez düzenlenen Amerika’nın en büyük Plastik ve Kauçuk Fuarı olan NPE Fuarı’nda, 2012 yılında ziyaretçi sayısı yaklaşık 55.359 kişi oldu. Fuarda, 1.933 firma plastikten mamuller, plastik işleme makineleri ile plastik teknolojileri, araçları ve materyallerini sergilediler. Başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere, Avrupa ve Latin Amerika ülkelerinden gelen ziyaretçilerin de oldukça ilgisini çeken NPE fuarına özelikle, bu bölgeye ihracat yapmak isteyen plastik firmalarının katılımının faydalı olacağı öngörülüyor.

Yüzde 70 fuar desteği

ABD, 2015 yılında da hedef ülke listesinde yer aldığı takdirde, Ekonomi Bakanlığı’nın 2009/5 sayılı “Yurt Dışı Fuar Katılımlarının Desteklenmesine İlişkin Tebliğ”i uyarınca fuara yüzde 70 oranında destek oranı uygulanacak. NPE 2015 Fuarı’nın prestijli fuarlar kapsamına girmesinden dolayı azami destek tutarı, fuara prestijli fuar kapsamında katılmak isteyen firmalar için 50 bin doları geçemeyecek.

FUAR GENEL BİLGİLERİ:

Fuar Adı: NPE 2015: The International Plastics Showcase
Fuar Tarihi: 23-27 Mart 2015
Fuar Alanı: Orange County Convention Center in Orlando, Florida
Fuar Şehri: Orlando, Florida, USA
Fuarın Kategorisi: Plastik ve Kauçuk
Fuarın Ana Organizatörü: SPI – The Plastics Industry Trade Association
Fuarın Türkiye Temsilcisi: PAGDER, PLASTİK SANAYİCİLERİ DERNEĞİ

npe 2015

 

Kaynak : haberler

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*