İŞKUR 40 Üniversiteye irtibat noktası açacak

İŞKUR 40 Üniversiteye irtibat noktası açacak. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Genel Müdürü Dr. Nusret Yazıcı, 2014 yılında 40 üniversitede daha irtibat noktası açarak öğrencilere danışmanlık hizmeti vereceklerini söyledi. İŞKUR Genel Müdürü Dr. Nusret Yazıcı, 2013 yılının şubat ayından itibaren 42 ildeki 57 üniversitede irtibat noktası açtıklarını, 2014 yılında ise 40 üniversitede daha irtibat noktası açarak tüm üniversite öğrencilerine ulaşmayı hedeflediklerini söyledi. Öğrencilere doğrudan danışmanlık hizmeti verdiklerini kaydeden Yazıcı “Üniversitelerle işbirliği yaparak irtibat noktaları açıyoruz. Bu noktalarda öğrencilere yüz yüze danışmanlık hizmeti veriyoruz.

Kurumumuzun faaliyetleri, iş arama becerileri, mülakat ve görüşme teknikleri ile özgeçmiş hazırlama konularında onlara yardımcı oluyoruz” dedi. İŞKUR Genel Müdürü Dr. Nusret Yazıcı, irtibat noktalarında 81 il müdürlüğü ve hizmet merkezlerindeki iş ve meslek danışmanlarının görev yaptığını, üniversitelerin kariyer merkezleriyle koordineli çalıştıklarını ve artık sadece devlet üniversitelerinde değil aynı zamanda vakıf üniversitelerinde de irtibat noktaları açılabilmesi için görüşmelere başlandığını belirtti.

işkur

 

Kaynak : haberyurdum

GENEL

Dijital Pazarlama

Bu makalemizde dijital pazarlama hakkında bilgiler paylaşacağız. Dijital pazarlama nedir? Dijital pazarlama ajansları ne iş yapar? Dijital pazarlama neden önemlidir? Dijital pazarlama ajansı nedir? Dijital […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*