TEB Akıl Fikir Yarışması icat çıkaran fikirleri bekliyor, son başvuru 15 Ocak 2014

Türk Ekonomi Bankası (TEB) Akıl Fikir Yarışması’nda, bu yıl ilk kez yer alan Teknolojik Girişimcilik alanında başvuru alınıyor. Artık teknolojik girişimcilik alanında da yaratıcı projelerin katılabileceği yarışmaya, üniversite öğrencileri, yeni mezunlar, TEB müşterileri ve teknolojik girişimcilerin 15 Ocak’a kadar başvuruları bekleniyor.

TEB açıklamasına göre, banka, sektöre yenilikçi fikirler ve yaratıcı projeler kazandırmak amacıyla “İcat Çıkar” sloganıyla hayata geçirdiği TEB Akıl Fikir Yarışması’nın yedincisi başladı. Son altı yıldır “Üniversite Öğrencisi – Yeni Mezun Kategorisi” ve “Müşteri Kategorisi” olmak üzere iki ayrı kategoride düzenlenen ve bankacılık alanında yenilikçi projelerin başvurduğu yarışmaya, bu yıl “Teknolojik Girişimci Kategorisi” de eklendi.

Bankacılık ürün ve hizmetleriyle ilgili, üniversite öğrencisi ve yeni mezunların bir kategoride, TEB müşterilerinin ise ayrı bir kategoride değerlendirildiği TEB Akıl Fikir Yarışması’nda, bankacılık ve finans konusunda her türlü konuda fikir ve projeler yarışıyor. Bu kategorilere üniversitelerin tüm bölümlerinden öğrenciler, genç profesyoneller ve TEB müşterileri başvurabiliyor.

Yenilikçi fikirlere sahip girişimcileri ülke ekonomisine kazandırmak için Türkiye’nin en geniş kapsamlı Girişim Bankacılığı hareketini hayata geçiren TEB, girişimcilere fikrin işe dönüştürülmesinden sermaye bulunması aşamasına kadar her türlü desteği veriyor. İstanbul’da açılan TEB Girişim Evi ile yenilikçi ve yaratıcı fikirli girişimcilerin yanında yer alan ve bu girişimcilere “danışman banka” yaklaşımıyla tam destek veren TEB Akıl Fikir Yarışması’nda bu yıl ilk kez yer alan Teknolojik Girişim kategorisiyle birlikte bu alanda öne çıkan fikir ve projeleri TEB Girişim Evi’ne kazandırmayı hedefliyor.

TEB Akıl Fikir Yarışması, finans sektörünün yanı sıra teknolojik girişim alanında da yeni ürün ve hizmetlerden verimliliğe, kampanyalardan yeni teknolojilere kadar pek çok alanda yeni fikir ve projenin önünü açıyor. Katılımcılar, 15 Ocak 2014 tarihine kadar yarışmanın web sitesi olan “www.icatcikar.com”a girerek başvuru yapabiliyor.

“Üniversite Öğrencisi – Yeni Mezun” Kategorisinin birincisi 20 bin TL, ikincisi 10 bin TL, üçüncüsü ise 5 bin TL ödülün yanı sıra, söz konusu kategoride ilk 3’e girmeyi başaran tüm katılımcılar Bahçeşehir Üniversitesi’nde ücretsiz MBA eğitimi almaya da hak kazanıyor.

Müşteri kategorisinde birinci olan yarışmacı 20 bin TL ödülün yanı sıra Fransa Açık Tenis Turnuvası Roland Garros’a katılmaya hak kazanıyor. İkinci olan TEB müşterisi 10 bin TL, üçüncü ise 5 bin TL’lik ödülün sahibi oluyor. Teknolojik Girişimci kategorisinin birincisi 20 bin TL, ikincisi 10 bin TL, üçüncüsü ise 5 bin TL ödül kazanıyor. Bu kategoride dereceye giren ilk beş finalist ise TEB Girişim Evi’ne katılım hakkı elde ediyor.

BAŞVURU İÇİN  http://www.icatcikar.com/root/default.aspx

teb

 

Kaynak : A.A

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*