İnönü Üniversitesi Kimya Bölümü, ‘3. AR-GE Proje Pazarı’ndan ödüllerle döndü

İnönü Üniversitesi (İÜ) Fen-Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü, ‘3. AR-GE Proje Pazarı’ değerlendirmesinde birincilik ve üçüncülük ödüllerini aldı.
Ekonomi Bakanlığı tarafından desteklenen ve Türkiye İhracatçılar Meclisi koordinatörlüğünde İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği ve Akdeniz İhracatçı Birlikleri tarafından organize edilen Kimyevi Maddeler ve Mamulleri Sektöründe 3. AR-GE Proje Pazarı İstanbul’da düzenlendi.
İstanbul Haliç Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen Kimyevi Maddeler ve Mamulleri Sektöründe 3. AR-GE Proje Pazarı kapsamında Ar-Ge Proje Pazarı Yürütme Kurulu tarafından belirlenen sanayici, bürokrat ve akademisyenden oluşan 16 kişilik bağımsız Ödül Seçici Kurulu, akademisyen, öğrenci, girişimci ve sanayici kategorilerindeki 285 projeden her kategoriden ilk üçe girenleri ödüllendirdi.

Akademisyen kategorisinde İnönü Üniversitesi 5 proje ile temsil edildi. Bu kategoride 187 projeden Doç. Dr. Burhan Ateş’in proje yürütücüsü olarak sunduğu bir proje ile 10 bin TL’lik 1.’lik ödülüne, diğer bir proje ise 3 bin TL ile 3.’lük ödülüne layık görüldü.

ÖDÜLLÜ PROJELER
İnönü Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Doç. Dr. Burhan Ateş, Doç. Dr. Süleyman Köytepe, Merve Karaaslan, Tıp Fakültesi Doç. Dr. Hakan Parlakpinar, Prof. Dr. Nigar Vardı ve Prof. Dr. Cengiz Ara’nın kazandığı birincilik ödülü proje başlığının, ‘Polifenol Temelli Biyouyumlu Poliüretan Doku Yapıştırıcısı Üretimi’ olduğu kaydedildi.
İnönü Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Doç. Dr. Burhan Ateş, Doç. Dr. Süleyman Köytepe, Sevgi Balcıoğlu, Selam Gülgen ve Hacettepe Üniversitesi Kimya Bölümü Prof. Dr. Emir Baki Denkbaş’ın Üçüncülük Ödülü aldığı proje başlığının ise ‘Sakkarit Temelli Sağlığa Zararlı Olmayan Poliüretan Kâğıt Yapıştırıcısı Üretimi’ olduğu kaydedildi.

arge

 

Kaynak :ajansmanisa

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*