6. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı, 14-17 Ocak Tarihlerinde İstanbul’da Başlıyor

6. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı, 14-17 Ocak Tarihlerinde İstanbul’da Başlıyor. 34. Enerji Verimliliği Haftası çerçevesinde gerçekleşecek olan 6. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı, 14-17 Ocak 2015 tarihlerinde, İstanbul WOW Convention Center’da yer alacak. Enerji verimliliği alanında Türkiye’nin en büyük ve en önemli etkinliklerinden biri olan EVF 2015, Türkiye’de enerji verimliliği kanunu yürürlüğe girdikten sonra ilk kez 2009 yılında düzenlenmiştir. Bu yıl 6. kez düzenlenecek olan Enerji Verimliliği Forum ve Fuarı, önceki senelerin başarısını da arkasına alarak büyüyen bir çizgi ile devam etmeyi planlıyor.

8-11 Ocak 2014 tarihlerinde WOW Convention Center’da, sektörde uluslararası deneyime sahip Expotim tarafından düzenlenen 5. Enerji Verimliliği Forum ve Fuarı (EVF)’nda yerli ve yabancı 70’in üzerinde firma, başta ev aletleri olmak üzere, yalıtım sistemleri, sanayi ürünleri gibi farklı alanlarda enerji verimliliğine katkı sağlayacak en son projelerini ve ürünlerini sergiledi. Bununla beraber 2013 yılının başarılı proje sahibi şirketleri dört gün boyunca süren fuarın kapanış töreninde, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık tarafından enerji verimliliğine katkılarından dolayı ödüllendirilmiştir.

Dünya üzerinde enerjiye olan talep her geçen yıl daha da artıyor. Bu gerçek, varolan kaynakların dışında alternatif enerji kaynaklarına yönelimi hızlandırırken, mevcut kaynakların da etkin ve verimli biçimde değerlendirilmesi konusunu gündeme taşıyor. Türkiye de özellikle son yıllarda enerji verimliliği konusundaki gelişmeleri büyük bir dikkatle takip etmekle birlikte enerjinin ve enerji kaynaklarının etkin ve verimli kullanımı için toplumsal farkındalığın arttırılmasına yönelik çalışmalar yürütüyor. Azalan kaynaklar ve giderek artan çevre kirliliği artık enerjiyi verimli kullanmayı zorunlu kılıyor. Ülke kalkınması için büyük önem taşıyan enerji verimliliğinin 2023 yılı planları başında %20’lik iyileşme hedefi bulunuyor. Bu kapsamda hem kamu hem özel hem de sivil toplum kuruluşları iş birliği içerisinde çalışmalarını sürdürüyor.

EVF, bu hedefin tanıtılması için en önemli platformdur. EVF kapsamında düzenlenecek olan panel ve oturumlar ile enerji verimliliğini içeren tüm konular, politikalar ve stratejiler, uluslararası enerji alanında/sektöründe araştırma yapan akademisyenler, kurumlar, şirketler ve Türkiye’nin önde gelen isimleri ile değerlendirilecektir. Enerji verimliliğine katkı sağlamak için kamuoyunu bilinçlendirme konusunda önemli adımlar atan katılımcı firmalar, özellikle kişilerin gider maliyetlerini düşürerek hem kişisel bütçelere hem de ülke ekonomisine katkı sağlamayı hedefliyor. Aynı zamanda, enerji tüketiminde verimliliği sağlayacak, söz konusu enerjilerin kullanıldığı alanlara göre farklılık gösteren en yeni teknoloji ile donatılmış ürün ve tasarımlarını 6. Enerji Verimliliği Forum ve Fuarı’nda sergileyecek.

6. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı (EVF) ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve fırsatlarla dolu bu etkinlikte yer almak için iletişim adresi info@evf.gov.tr. Web Sitesi http://www.evf.gov.tr/

6. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı, 14-17 Ocak Tarihlerinde İstanbul'da Başlıyor

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*