3. Türk-Alman Su İşbirliği Günleri Bu Yıl İzmir’de düzenlenecek

3. Türk-Alman Su İşbirliği Günleri Bu Yıl İzmir’de düzenlenecek. Son iki yıldan bu yana German Water Partnership (GWP) tarafından Türkiye’de düzenlenen Türk-Alman Su İşbirliği Günleri, bu yıl 25-26 Eylül arasında İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) ile işbirliğiyle İzmir’de yapılacak. Etkinliğe, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı da destek veriyor.

2011’de Ankara ile başlayıp bir sonraki yıl İstanbul’la devam eden Türk-Alman Su İşbirliği Günleri’ne bu yıl İzmir evsahipliği yapacak. Yine özel sektör, yerel yönetimler, kamu ve birliklerden uzmanlar ve yetkililer, suyun etkili ve sürdürülebilir ekonomisini, çevreye duyarlı teknolojileri, çözümler ve işbirliği imkanlarını masaya yatıracak. Türkiye genelinden ve Almanya’dan 200’ün üzerinde katılımın beklendiği etkinliğin açılış konuşmaları, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve Almanya’nın İzmir Başkonsolosu Margit Häberle tarafından yapılacak. Birinci gün sunumlar ve panellerde su ve atık su yönetimiyle ilgili Ege Bölgesi’nin gereksinimleri, kanuni çerçeve, problemler ve perspektifler ele alınacak. Etkinlik boyunca ayrıca Almanya’dan su teknolojileri alanında ürün ve hizmet sunan şirketler, tanıtım masalarında ilgilenenlerin sorularını cevaplayacak.

3. Türk-Alman Su İşbirliği Günleri’ne katılmak üzere Almanya’dan gelen 19 firma şunlar: Binder, Bluecher, Düker, Festo, Gelsenwasser, Gebrüder Heyl, Hach Lange, Hochtief Solutions, Huber Se, Lar Process Analyser, Messe München, Microdyn Nadir, Nivus, Phoenix Contact, Remondis Aqua International, Hermann Sewerin, We-Consult ve Wilo Se.
su işbirliği

 

Kaynak :timeturk

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*