Xiaomi de akıma katıldı: Şarj aygıtları kutudan çıkartılacak

Apple, iPhone 12 serisi ile birlikte artık kutudan şarj adaptörünü ve kulaklığı büsbütün çıkarmış ve daha sonra birçok marka bu akıma uymuştu.

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi de şarj aygıtlarını telefon kutularından çıkararak rakiplerinin müsaadeden gidiyor.

Redmi 13 kutularında şarj aygıtı yok

Bu argümanlar, bilhassa pakette şarj aygıtı içermeyen Redmi 13 serisinin Avrupa’da yakın vakitte piyasaya sürülmesinden kaynaklanıyor.

Bu, gelecekteki Xiaomi telefonlarının, bilhassa de Avrupa’da piyasaya sürülenlerin de şarj aygıtı olmadan gelebileceği manasına gelebilir.

Xiaomi’nin bu kararı, birebir vakitte aksesuar satışlarından elde edilen geliri artırmaya yönelik stratejik bir atılım olarak da görülebilir.

Şirket, şarj aygıtlarını başka olarak satarak, şarj aygıtlarının telefon kutularından çıkarılmasıyla ilgili maliyetleri potansiyel olarak düşürmek istiyor.

Kutulardan şarj aygıtını kaldıran birçok akıllı telefon markası, bunun elektronik atık ölçüsünü önemli formda azalttığını savunuyor.

Ancak birtakım tüketiciler, özgün şarj aygıtlarının kıymetli olması nedeniyle çoklukla ucuz adaptörleri tercih ediyor. Bu durum, vakit zaman güvenlik tehlikelerine yol açıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*