Turkchem Uluslararası Kimya Fuarı Yarın Başlıyor Kaçırmayın !

Turkchem Uluslararası Kimya Fuarı Yarın Başlıyor Kaçırmayın ! Uluslararası Kimya Sanayi Grup Fuarı Chem Show Eurasia 2014 yarın Yeşilköy İstanbul Fuar Merkezi’nde başlıyor.

18 Ekim’e kadar sürecek olan fuar Artkim Fuarcılık organizatörlüğünde Kimya Sektör Platformu Desteğiyle gerçekleşiyor.

“6. Uluslararası Kimya Sanayi Grup Fuarı” Chem Show Eurasia 2014, 50 ülkeden 1.000’in üzerinde firma ve firma temsilciliği katılıyor. Yurtiçi ve yurtdışından, 10.000’in üzerinde sektör profesyonelinin ziyaret etmesi beklenen fuarda eş zamanlı olarak T.C. Ekonomi Bakanlığı Alım Heyeti Programı da düzenleniyor.

Kimya sektörünün farklı alt dallarında 35 sivil toplum kuruluşundan oluşan Kimya Sektör Platformu (KSP) ve Üyeleri işbirliği düzenlenen Chem Show Eurasia 2014, “Boya, Yapıştırıcı, Yapı Kimyasalları, Kozmetik, Deterjan, İlaç, Petrokimya, Kağıt, Kauçuk, Gıda, Seramik, Cam, Emaye, Plastik, Tekstil Kimyasalları, Deri Kimyasalları, Kimyasal Ara Ürünler üretiminde kullanılan, hammadde, özel ve spesifik kimyasalların yer aldığı ve aynı zamanda üretim yapmak için gerekli olan Laboratuar, makine, ekipman, ambalaj ve sistemleri”nin tek bir platformda sergilendiği Kimya Sanayi Sektörü’nün dünyaca kabul görmüş bir fuarı.

FUARA KİMLER KATILACAK?

Chem Show Eurasia 2014, Kimya sektöründe ülkemizin ve dünyanın önde gelen kimyasal hammadde üreticileri ve tedarikçilerinin bireysel katılımlarının yanı sıra, Çin, Malezya, Hindistan ve İran Pavilyonları’na ev sahipliği yaparak bu ülkelerden gelen katılımcı firmaları bir araya toplayıp yerli ve yabancı fuar ziyaretçileriyle buluşturacak.

CHEM SHOW EUROSIA 2014 ÖZEL BÖLÜMÜ

Ülkemizde hızla gelişmekte olan kişisel bakım ve ev temizlik ürünleri, kimyasalları ve bileşenlerine yönelik “Cosmetics & Home Care Ingredients” Özel Bölümü de bu yıl ilk kez “Chem Show Eurasia” ile birlikte eş zamanlı olarak düzenleniyor. Kişisel bakım ve ev temizlik ürünleri sektörünün hammadde ve teknoloji kaynaklarının artmasına katkı sağlayıp yeni ürün geliştirilmesi için kullanılan yeşil kimyasallar ile yeşil teknolojiler de fuarın en dikkat çekici bölümlerinden biri.

WORKSHOPLAR

Fuar merkezinde kurulacak olan Workshop alanında, yerli ve yabancı katılımcı firmaların yanı sıra Türkiye’nin önde gelen akademisyenleri tarafından yapılacak olan sunumlarla, sektör mensupları en yeni ürünler, teknolojiler ve yeni gelişmelere ulaşma fırsatı bulacak.

Fuarla ilgili bilgi veren Artkim Fuarcılık Direktörü Cengiz Yaman, geçtiğimiz Mayıs Ayı’nda Cumhuriyet tarihindeki en yüksek rakama ulaşılan Türkiye İhracatı’nda, en hızlı artış gösteren 4 sektörden birinin kimya sektörü olduğunu belirterek, dünya kimya sanayii pazarının %38’ini ana kimyasallar, %27’sini özel kimyasallar, %25’ini farmasötikler ve %10’unu ise tüketici kimyasallarının oluşturduğunu söyledi. Yaman; Türkiye’den AB ülkeleri ve Ortadoğu ülkelerine yapılan ihracata dikkat çekerek, son yıllarda dünya kimya sanayiindeki hakimiyetin de Avrupa Birliği ülkelerinden Uzak Doğu ve Asya’ya doğru kaydığını ifade etti.

Kimya Sektörü, 6. Uluslararası Kimya Sanayi Grup Fuarı Chem Show Eurasia 2014' te Buluşuyor.

 

 

Kaynak : İnternethaber

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*