Uzaktan Hasta Değerlendirme Hizmetlerinde Muayene Bedeli Karşılanacak

Sağlık sektöründe önemli bir adım atıldı. Artık kamu hastanelerinde internet üzerinden alınacak uzaktan hasta değerlendirmeye yönelik sağlık hizmetlerine ait muayene bedeli, Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından karşılanacak. Bu karar, hastaların sağlık hizmetlerine daha kolay erişimini sağlayacak.

“Muayene Bedelini Karşılıyoruz”

Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Vedat Işıkhan konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Sosyal Güvenlik Kurumu olarak sağlık hizmetlerinde dönüşümü destekliyoruz. Sağlık Uygulama Tebliği (SUT) değişikliği ile uzman hekimler tarafından uzaktan hasta değerlendirmeye yönelik sağlık hizmetlerini geri ödeme listesine alıyoruz. Tebliğ bugün itibarıyla yürürlüğe girdi. Bu adım sayesinde hastalarımızın, Sağlık Bakanlığı’na bağlı ikinci ve üçüncü basamak kamu hastanelerinde alacakları hizmetlerin bedellerini Sosyal Güvenlik Kurumu karşılayacak” dedi.

Uzaktan Hasta Değerlendirme Hizmetlerinde Muayene Bedeli Karşılanacak

GENEL

Dijital Pazarlama

Bu makalemizde dijital pazarlama hakkında bilgiler paylaşacağız. Dijital pazarlama nedir? Dijital pazarlama ajansları ne iş yapar? Dijital pazarlama neden önemlidir? Dijital pazarlama ajansı nedir? Dijital […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*