ChatGPT’nin yeni sürümü için hazırlıklar başladı

AA

OpenAI tarafından geliştirilen ChatGPT, neredeyse her şeyi bilen ferdî bir öğretmen gibi birçok soruya doğal karşılıklar verebiliyor.

Yapay zeka sohbet asistanı ChatGPT’yi geliştiren OpenAI şirketi; ses, manzara ve metin üzerinden gerçek vakitli mantık yürütebilen yeni modeli “GPT-4o”yu tanıtmıştı.

Yeni sürüm yolda,

Firmanın internet sitesinden yapılan açıklamaya nazaran, mayısta tanıtılan GPT-4o sisteminin bir üst modelini oluşturmak üzere çalışmalar başladı.

OpenAI firması, GPT-4o sisteminin yerini alacak yeni yapay zeka modelini geliştirmek üzere “güvenlik komitesi” oluşturduğunu duyurdu.

Güvenlik komitesinin üyeleri ortasında, OpenAI Üst Yöneticisi (CEO) Sam Altman, Yönetim Kurulu Lideri Bret Taylor, soru-cevap sitesi Quora’nın CEO’su Adam D’Angelo, Sony’nin eski genel danışmanlarından Nicole Seligman ile firmanın teknik ve yasal alanda uzmanlaşan 4 çalışanı yer aldı.

Komitenin birinci olarak firmanın süregelen operasyonlarını ve güvenlik tedbirlerini kıymetlendirerek 90 gün içinde idare konseyine tavsiye raporu iletmesi, daha sonra da bunları “güvenlik tedbirleri kapsamında” kamuoyuna açıklaması bekleniyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*