Apple’ın İlk Çeyrek Satışları Düştü

Apple’ın ilk çeyrek satışları dünya genelinde yıllık bazda yüzde 9,6 düşüş göstererek 50,1 milyon adette kaldı. Çin ve ABD’deki akıllı telefon satışları da benzer şekilde azaldı.

iPhone Aktivasyonları Geriledi

iPhone Aktivasyonları Geriledi

Consumer Intelligence Research Partners’in (CIRP) raporuna göre, ABD’de iPhone aktivasyon yüzdesi son yılların en düşük seviyesine gerileyerek yüzde 33’e düştü. Aktivasyonların düşmesinde iPhone talebinin düşmesi ve Android telefonların rekabet gücü etkili oldu.

iPhone tercih edenlerin sayısı düştü: CIRP raporuna göre, iPhone aktivasyon yüzdesi düşerken, Android telefonlar pazar payını artırdı.

Satılan her 3 modelden 2’si Android: Son dört çeyrekte satılan her üç telefondan ikisi Android oldu. Bu durum, iPhone talebinin düşmesi ve Android cihazların uygun fiyatlı olmasıyla açıklanıyor.

Kullanıcılar, uzun süredir iPhone’larda yenilik beklerken, Apple’ın yaklaşmakta olan iPhone 16 serisi hakkında çelişkili raporlar bulunuyor. Bazı analistler, yeni serinin satışları artıracağını öngörürken, diğerleri ise düşüş olabileceğini tahmin ediyor.

Apple'ın İlk Çeyrek Satışları Düştü

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*