LoL Hesabım kaç yaşında?

LoL Hesabim kac yasinda

Bugünlerde League of Legends’da bu kadar çok oyuncu varken, başkalarının (özellikle gazilerin) hesaplarının yaşını merak etmeleri normaldir.

Riot Games’in League of Legends’ı DOTA’ya rakip olarak yayınlamasının üzerinden 13 yıl geçti. Zaman geçmesine rağmen, MOBA hala çok canlı ve dünya çapında milyonlarca oyuncuya sahip. Riot Games’in ev sahipliği yaptığı yıllık profesyonel LoL şampiyonluk turnuvası, League of Legends Dünya Şampiyonası, takımların kazanan olma ve Sihirdar Kupası’nı alma unvanı için yarıştığını izleyen milyonlarca seyirciyi içeriyor. LoL, oyuncu sayısında bu sayılara sahip olmasa da, bu sayı hızla arttı. On yıl kadar bir süredir League of Legends oynayan oyunculardan biriyseniz, League hesabınızın yaşını merak etmeniz normaldir. Bunu yaparak, sadece bu oyuna kaç yıl harcadığınızı bilmekle kalmayacak, aynı zamanda satmayı planlıyorsanız hesabınızın değerini belirlemenize de yardımcı olacaktır.

Riot Games’ten Hesap Verileri İsteme

Diğer çevrimiçi oyunlarda olduğu gibi, Riot Games’te de bu konuyla ilgili her konuda size yardımcı olması gereken bir destek ekibi var, bu yüzden LoL hesabınızın yaşını bilmek için onlarla iletişime geçmekten çekinmeyin. Bir bilet göndererek ve veri talebinde bulunarak başlayın. Destek ekibi kısa bir işlemle hesabın asıl yaratıcısı olduğunuzu onayladıktan sonra, aşağıdaki kişisel bilgileri alırsınız:

 • Tüm parasal alımlar (kullanılan Riot Puanları)
 • Tüm mağaza işlemleri (kaplamalar, şampiyonlar, simgeler vb.)
 • Sihirdar adınız, sunucunuz ve kullanıcı adınız
 • Kayıtlı doğum tarihiniz
 • Hesabınıza bağlı telefon numarası
 • Son üç aya ait giriş geçmişi
 • Son üç aydaki hesap değişiklikleri
 • Oyuncu Desteği bilet geçmişi
 • Son üç aydan (veya oynadığınız son 100 oyundan) yapılan ve alınan raporlar dahil olmak üzere toplu rapor geçmişi
 • Son üç aydır (veya oynadığınız son 100 oyunda) oyun içi sohbet lotları

İsteği yaptıktan sonra işlemin tamamlanması 30 gün sürer. Bunun için sabrınız yoksa veya League of Legends hesabınızın yaşını onaylamanın başka bir yolunu bulduysanız, biletinizdeki iptal bağlantısına tıklayarak isteğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Parolanızı sıfırlamak veya e-postanızı değiştirmek de isteğinizi (otomatik olarak) iptal edecektir.

Uzun vadede kalmayı başarırsanız, Riot Games verilerinizi metin dosyaları içeren sıkıştırılmış bir dosya aracılığıyla size gönderecektir. Dosyaları yerel metin düzenleyicinizde görüntülemek için en son Mac OS veya Windows’a sahip olmanız gerektiğini unutmayın. Ancak en yeni sürümlere sahip değilseniz RTF metin düzenleyicisi (ör. Notepad++) kullanabilirsiniz.

Kaliforniya Gizlilik Yasası ve AB GDPR yasaları sayesinde verilerinizi Riot Games’ten sorunsuz bir şekilde talep edebilirsiniz. Hesabınızda sakladıkları bilgileri size sağlamakla yükümlüdürler; buna tarih içeren sohbet mesajları da dahildir. Bu, Kaliforniya ve Avrupa Birliği’nde bulunuyorsanız hesabınızın yaşını kontrol etmenin kusursuz bir yoludur. Bu yerlerin dışında yaşıyorsanız, kilometreniz değişebilir.

E-postalarınızı İnceleyin

League of Legends hesabınızın kaç yaşında olduğunu kontrol etmenin en kolay (ve kullanışlı) yöntemi , e-postalarınızı kontrol etmektir. Şu adımları izleyin:

 1. League of Legends’a kaydolmak için kullandığınız e-posta hesabını girin
 2. Riot Games’in yıllar içinde size gönderdiği e-postaları bulmak için arama çubuğuna “Riot ID”, “Riot Games” veya “Welcome to League” yazın.
 3. Bu işe yaramadıysa, “Herhangi Bir Zaman” ve “Kimden”i seçerek aramanızı kontrol panelinizde filtrelemeyi deneyin. Doğrudan Riot’un e-posta adresini yazmayı da deneyebilirsiniz.

E-postalarınızı kontrol etmek hızlı ve kolaydır, ancak bir uyarı var. Posta kutularını düzenli olarak silen bir kişiyseniz, bu yöntem sizin için bir çözüm olmayacaktır. Ayrıca, hesabınız eskiyse (11-13 yaş gibi), e-postayı bulmak zayıftır.

İstatistiksel Web Siteleri

E-postalarınızı kontrol etmek veya Riot Games’in destek ekibiyle konuşmak işe yaramazsa, korkmayın; kazmaya devam edebilirsin  . LoL hesabınızın ayrıntılarını, kaç galibiyetiniz olduğu, KDA ortalamanız, belirli şampiyonlardaki performansınız gibi  gösterebilecek harika üçüncü taraf web siteleri ve yazılımları vardır. League of Legends’daki ilk oyununuzun tarihini bulmak için bu web sitelerine göz atabilirsiniz. Hesabınızda oynadığınız ilk oyunun hesabınızı oluşturduğunuz ilk gün olması daha az olasıdır, ancak en azından bu size hangi yıl oluşturduğunuz hakkında iyi bir fikir verir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*