BASF, Red Avenue New Materials Group’a PBAT üretimi ve satışı için lisans verdi

BASF Red Avenue New Materials Groupa PBAT üretimi ve satışı için lisans verdi
BASF Red Avenue New Materials Groupa PBAT üretimi ve satışı için lisans verdi

BASF ve Red Avenue New Materials Group arasında, BASF kalite standartlarına göre biyolojik olarak parçalanabilen kompostlanabilir alifatik-aromatik ko-polyester (PBAT- polibütilen adipat tereftalat) üretme ve satma lisansı veren bir anlaşma imzalandı.

Anlaşma kapsamında Red Avenue New Materials Grubu, BASF’nin ecoflex® olarak satacağı bu hammaddeye erişim sağlaması karşılığında BASF’nin proses teknolojisini kullanarak Şanghay’da 60.000 mt PBAT tesisi kuracak. Yeni tesiste üretim 2022’de başlayacak ve biyopolimer pazarına ürün tedarik edilecek.

Biyopolimerler için küresel pazarın yılda yaklaşık yüzde 15 büyümesi bekleniyor

Ambalajlama, malç filmleri ve taşıma torbaları uygulamalarında kompostlanabilir malzemelerin kullanılmasını zorunlu kılan birçok ülkede yeni yasalar ve düzenlemelerle, olumlu pazar gelişiminin devam etmesi bekleniyor.

BASF’nin özel polimerler iş bölümü başkanı Olivier Ubrich, “Bio-polyester ecoflex® ve yenilikçi ecovio® uzun zamandır büyüyen bu pazara önemli katkılar sağlıyor. İlave PBAT kapasiteleri ile konumumuzu önemli ölçüde daha güçlendirmiş olacağız. Red Avenue’nun Çin pazarını geliştirme arzusu ve uzun süreli iyi ilişkilerimiz nedeniyle Red Avenue’yu tercih ettik. Bu işbirliği müşterilerimizin ihtiyaçlarını daha etkin bir şekilde karşılamamızı sağlayacak ve teslimat esnekliğimizi artıracaktır” dedi.

BASF biyopolimer ecoflex®, 1998 yılında piyasaya sürüldü ve DIN EN 13432 ve ASTM D6400’e göre kompostlanabilir olarak sertifikalandırıldı. BASF’nin sertifikalı kompostlanabilir biyopolimeri olan ecovio®’yu birleştirmek için diğer yenilenebilir hammaddelerle karışım olarak kullanılır. Yenilenebilir hammadde içeriği, ecovio®’nun kısmen biyo-bazlı olduğu anlamına gelir. Ecovio® için tipik uygulamalar organik atık torbaları, streç film, meyve ve sebze torbaları, tarımsal malç filmleri ve gıda paketleme uygulamalarıdır.

ecoflex ®, yenilenebilir hammaddelerden plastik üretimi için ideal bir karışım bileşenidir ve ilk etapta birçok nihai uygulamayı mümkün kılar. Böylece ecoflex ®, biyo bazlı ve kompostlanabilir BASF polimer ecovio ®’ ya esneklik ve tokluk gibi özel ürün özellikleri sağlar.

PLA’ya ek olarak, nihai uygulama için spesifik bir karakteristik profili elde etmek için nişasta gibi diğer bileşenler ile de kullanılabilir. Yüksek ecoflex ® içeriği, ambalaj endüstrisindeki esnek film ürünlerinin üretimi için özellikle uygundur. Sertlik veya delinme direnci gibi mekanik özellikler değiştirilebilir ve özel olarak ayarlanabilir.

Daha fazla bilgi için: www.ecoflex.basf.com ve www.biopolymers.basf.com

Kaynak: https://www.chemlife.com.tr/basf-red-avenue-new-materials-groupa-pbat-uretimi-ve-satisi-icin-lisans-verdi

Ekonomi

İK Yazılımı

İK Yazılımı Nedir? Ne İşe Yarar? Geleceğin İnsan Kaynakları: İK Yazılımları İnsan Kaynakları (İK) Yazılımı, günümüz iş dünyasında şirketlerin insan kaynakları süreçlerini dijitalleştirmek ve yönetmek […]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*