Nouryon elastomerik serin çatı kaplamaları çözümünü piyasaya sürdü

Nouryon elastomerik serin çatı kaplamaları çözümünü piyasaya sürdü
Nouryon elastomerik serin çatı kaplamaları çözümünü piyasaya sürdü

Nouryon, ışığı yansıtma ve kendi kendini temizleme özelliklerini geliştirerek enerji tasarrufu sağlayan “serin çatı” kaplamalarının etkinliğini artıran yapı ve inşaat piyasası için yeni bir çözüm sunuyor. Yeni ürünün kombinasyonu, Nouryon’un ışığı yansıtan Expancel® genişletilebilir termoplastik mikrokürelerini ve kaplamaların performansını artıran Levasil® kolloidal silikasını birleştiriyor.

Yansıtıcı serin çatı kaplamalarının kullanımı, iklimlendirme ihtiyacını azaltmaya ve dolayısıyla enerji tüketimini azaltmaya yardımcı olan daha sıcak iklimlerde özellikle elverişlidir. Nouryon’un serin çatı kaplamaları bir binanın dış yüzey sıcaklığını 15 santigrat dereceye kadar düşürebilir.

Nouryon Kolloidal Silika Başkan Yardımcısı Patrick Wilhelm, “Sıcaklık düşüşüne ek olarak, kaplamanın çatı yüzeyine iyi yapışması ve sıcaklık seviyeleri değiştikçe genişlemesi ve büzülmesi de önemlidir. Expancel’i Levasil kolloidal silika ile birleştirmek, elastikiyet ve esneklikten ödün vermeden kaplamanın yapışma ve mekanik özelliklerini geliştirir ve kendi kendini temizleme özellikleri sayesinde kaplamanın ömrünü de uzatır ”diyor.

Nouryon Teknoloji Çözümleri Başkanı Johan Landfors, “Bu teknolojiyi kaplama pazarı için yaratmak, Nouryon’un kârlı büyüme sağlayan ürünlere odaklanma stratejisini yansıtırken, günümüzde toplumumuzun karşılaştığı zorlukları ele alan çözümler sunuyor. Son kullanıcılara önemli sürdürülebilirlik avantajları sunan bir çözümün parçası olmaktan memnuniyet duyuyoruz ”dedi.

Nouryon şimdliki bu teknolojiyi ABD’deki müşterilerine, distribütör CoadTech – Cool Additives Technology ile birlikte sunacak.

Kaynak: https://www.chemlife.com.tr/nouryon-elastomerik-serin-cati-kaplamalari-cozumunu-piyasaya-surdu

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*