HONEYWELL, ABD ve Almanya’daki Üretim Operasyonlarını El Dezenfektanı Üretimi İçin Değiştirdi

HONEYWELL ABD ve Almanyadaki Üretim Operasyonlarını El Dezenfektanı Üretimi İçin Değiştirdi
HONEYWELL ABD ve Almanyadaki Üretim Operasyonlarını El Dezenfektanı Üretimi İçin Değiştirdi

Honeywell, COVID-19 salgınının yarattığı el dezenfektanı eksikliğine yanıt olarak iki kimyasal üretim tesisinde üretim operasyonlarını geçici olarak değiştirdiğini açıkladı.

Şirketin Amerika ve Almanya’daki tesisleri önümüzdeki iki ay boyunca devlet kurumları için el dezenfektanı üretecek ve daha sonra bu ürünü ihtiyacı olan kurumlara dağıtacaktır. Her iki tesiste Honeywell Performans Malzemeleri ve Teknolojileri (PMT) iş bölümünün bir parçasıdır.

Amerika’da bulunan Muskegon tesisi, DNA ve RNA sentezi, çevresel analiz, hassas temizlik, farmasötik testler ve diğer çeşitli laboratuvar uygulamaları gibi geniş kapsamlı uygulamalarda kullanılan 1.500’den fazla ürünle yüksek saflıkta solventler ve karışımlar üretmektedir. Şimdi bu tesis, Federal Acil Durum Yönetim Ajansı’na (FEMA) bağışlayacağı el dezenfektanı üretimine başladı.

Almanya’daki Seelze tesisi ise, laboratuvar araştırma ve test uygulamaları için yüksek saflıkta çözeltiler, tarım ve otomotiv endüstrileri için inorganik ince kimyasallar, yarı iletkenlerde kullanılan elektronik kimyasallar, yüksek güvenlik ve marka koruma uygulamalarında kullanılan mikroçipler ve kimlik doğrulama teknolojileri dahil olmak üzere 500’den fazla ürün üretmektedir. Tesis, Saksonya Sağlık, Sosyal İşler ve Eşitlik Bakanlığı’na endüstriyel el dezenfektanını bağışladı. Tesis, Honeywell’in ilave el dezenfektanı üretip bağışlaması için üretimi artırmayı planlıyor. Saksonya Sağlık, Sosyal İşler ve Eşitlik Bakanlığı bu ürünü yerel hastanelere ve fabrikalara dağıtmayı planlıyor.

Honeywell Performans Malzemeleri ve Teknolojileri Başkanı ve CEO’su Rajeev Gautam, “Küresel vatandaşlar olarak, bu salgının yayılmasını en aza indirme umuduyla yardım çağrısına cevap verebilmekten onur duyuyoruz. Ekibimiz, el dezenfektanı üretmek üzere üretim hatlarını dönüştürmek ellerinden geleni yaptı” dedi.

Geçtiğimiz günlerde Honeywell, Smithfield, R.I. ve Phoenix, Ariz’daki yeni üretim hatlarından ayda 20 milyondan fazla N95 tek kullanımlık maske üretilmesini sağlayacak üretim yatırımları açıklamıştı.

Kaynak: https://www.chemlife.com.tr/honeywell-abd-ve-almanyadaki-uretim-operasyonlarini-el-dezenfektani-uretimi-icin-degistirdi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*