AkzoNobel Specialty Chemicals, “2018 Imagine Chemistry” Yarışmasının Kazananlarını Açıkladı.

AkzoNobel Specialty Chemicals, “2018 Imagine Chemistry” Yarışmasının Kazananlarını Açıkladı. Imagine Chemistry, gerçek hayattaki zorlukları kimya ile çözmeye ve sürdürülebilir iş fırsatlarını ortaya çıkarmaya yardımcı olmak için başlatılmıştır. AkzoNobel Specialty Chemicals tarafından organize edilen yarışmaya bu yıl 150 yenilikçi fikir katıldı.

Kazananlar ve çalışmalar şu şekildedir.

Hollandalı start-up firması Water Knight’dan Rahul Dahule ve Ranjeet Utikar, karmaşık atık suları olan endüstrilerde atıksu arıtımını yoğunlaştırmak için kullanılan gelişmiş oksidasyon reaktör teknolojisi ile.

Dixie Chemical ile ortaklaşa çalışarak İngiltere merkezli Green Lizard Technologies’den Fergal Coleman ve Alexander Grous, noniyonik yüzey aktif maddelerin üretiminde kullanılan glikidol için geliştirdikleri biyo-bazlı yol ile.

ABD’li Solugen firmasından Gaurab Chakrabarti ve Sean Hunt, 1930’lardan beri değişmeden kalan hidrojen peroksit yapma teknolojinin yerini alma potansiyeline sahip olabilecek geliştirdikleri yeşil süreç ile.

Berk Birand ve Alp Küçükelbir’in temsil ettiği bir başka ABD firması olan Fero Labs, kalite problemlerini ve üretim darboğazlarını tahmin etmek ve önemli süreç parametrelerini geliştirmek için kullanılabilecek makine öğrenim yazılımları ile, ödüllerin sahibi oldular.

Buna ek olarak, aşağıdaki gruplara da, Hollanda’daki AkzoNobel’in S / park açık inovasyon merkezinde uzman tavsiyesi ve desteği de dahil olmak üzere çeşitli ödüller verilmiştir.

AkzoNobel Specialty Chemicals ile araştırma anlaşması:
Nottingham Üniversitesi (İngiltere) – Ifty Ahmed ve Belinda Good; cam ve cam seramik malzemelerden gözenekli mikroküreler çalışmaları ile.

AkzoNobel Specialty Chemicals’dan kimyasal araştırma desteği:
Edinburgh Napier University (İngiltere) – Mark Dorris ve Dominic O’Rourke; Deniz yosundan elde edilen selüloz nanofibrilleri çalışmaları ile.

KPMG ile ortak destek:
Invert Robotics (Hollanda) – Hans Prein, James Robertson ve Robert Mandjes; Tanklar ve diğer ekipmanlar için robotik muayene çalışmaları ile.

ICOS ile ortak destek:
Semiotic Labs (Hollanda) – Gerben Gooijers ve Simon Jagers; motorlar ve döner ekipman için akıllı izleme servisi çalışmaları ile.

LuxResearch tarafından partner desteği:
Fraunhofer UMSICHT (Almanya) – Axel Kraft ve Martin Peters; Daha sürdürülebilir hammaddelerden alkol elde etmek için katalitik işlem çalışmaları ile.

Chalmers Ventures tarafından partner desteği:
FineCell (İsveç) – Kloce Dongfang Li, Monica Ek ve Jonatan Henschen; Nanoselüloz üretimi için yeni süreç çalışmaları ile.

Kazananlar, İsveç’in Göteborg şehrindeki Chalmers Üniversitesinde düzenlenen üç günlük bir etkinlikte 20 finalist arasından seçilmiştir. Etkinlik boyunca, 90’dan fazla uzman ve kuruluş, fikirlerini daha fazla geliştirmeleri ve piyasaya rotaları çizmeleri için girişimlerle çalıştı.

Sürdürülebilirlik ve büyüme hedeflerini karşılamak için AkzoNobel Specialty Chemicals, bir işbirliği inovasyon modeli etrafında bir inovasyon ekosistemi oluşturmaya devam ediyor.

Haber, CHEMLİFE Dergisi 14. Sayısından Alınmıştır

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*