Silikon Katkı Kimyasalları Pazarı 2022 Yılına Kadar 1.7 Milyar Dolar Değere Ulaşacak.

81772 silikon katkc4b1 kimyasallarc4b1 pazarc4b1 2022 yc4b1lc4b1na kadar 1.7 milyar dolar dec49fere ulac59facak.
81772 silikon katkc4b1 kimyasallarc4b1 pazarc4b1 2022 yc4b1lc4b1na kadar 1.7 milyar dolar dec49fere ulac59facak.

Silikon Katkı Kimyasalları Pazarı 2022 Yılına Kadar 1.7 Milyar Dolar Değere Ulaşacak. Yayınlanan yeni bir rapora göre, küresel silikon katkıları pazarı 2017 yılında 1.2 milyar dolar oldu ve 2022 yılına kadar 1.7 milyar dolara ulaşacağı tahmin ediliyor.

2022’ye kadar “Fonksiyona Göre Silikon Katkı Maddeleri Piyasası (Köpük giderici, Reoloji Değiştirici, Yüzey Aktif Maddeler, Islatma ve Dispersiyon Ajanları ), uygulama alanlarına göre ise (Plastik ve Kompozitler, Boya ve Kaplamalar, Selüloz ve Kağıt, Yiyecek ve İçecek) Markets and Markets tarafından yayımlanan rapora göre 2017 yılında yüzde 7,2 yıllık büyüme oranını gösterdi.

Markets and markets yayınına göre pazarın büyümesi öncelikle plastik ve kaplama uygulamalarında silikon katkı maddelerinin artan kullanımı nedeniyle oldu. Anahtar oyuncuların yeni ürün lansmanları, anlaşmaları ve müşterek yönetime tabi teşebbüsleri pazarının daha da büyümesine neden oldu.

Silikon katkı pazarı için plastik sektöründe kullanılan, termoplastik malzemelerin yanı sıra plastiğin yüzey özelliklerini iyileştiren katkı maddeleri olarak kullanılan en geniş uygulama alanını oluşturmaktadır.
Köpük giderici segmenti, boyalar ve kaplamalar gibi gıda ve içecek gibi çeşitli uygulamalarda kullanılan kimyasal katkılar olarak pazardaki en büyük fonksiyon segmentidir. Raporda, kalitatif kaplamalara olan talebin artması, köpük giderici ürün grubunun büyümesine neden oluyor.

Kuzey Amerika, silikon katkılarının en büyük pazarını oluşturmaktadır. Bu büyüme, plastik ve kompozitler, boyalar ve kaplamalar, kağıt ve kağıt hamuru, gıda ve içecekler ve kimyasal imalat gibi uygulamalarda artan silikon katkı talebinden kaynaklanmaktadır. Buna ek olarak, Kuzey Amerika ülkelerindeki plastik imalat sanayinin genişlemesi pazarın büyümesine katkıda bulunmaktadır.

Dow Corning, Evonik, Shin-Etsu, Momentive Performance Materials, BYK Additives ve Elkem gibi büyük oyuncular, silikon katkı pazardaki dayanaklarını güçlendirmek için genişleme, anlaşma ve işbirliği gibi yeni büyüme stratejilerini benimsemişlerdir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*